20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 08 Mayıs 2017 10:12

SENEYE DE BEKLERİZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SENEYE DE BEKLERİZ

Didim Kaymakamlığı, Didim Belediye Başkanlığı ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen triatlon yarışmaları Didim Altınkum’da yapıldı. Yarışmalarda dereceye giren sporculara madalya verildi.

 

Sezonun ikinci Triatlon yarışı olan Didim Triatlonu, Didim’de gerçekleştirildi. Türkiye Triatlon Federasyonu adına 17 Kurul Üyesi, 45 hakem, 45 antrenör, 274 sporcu, 10 İl Müdürlüğü görevlisi, ve destek personelinin görev aldığı yarışmalar Altınkum’da 7 Mayıs 2017 günü start aldı.

Gençler, Yıldızlar, Minikler ve Halk Triatlonu şeklinde kategorilerde sporcular mücadele etti. Altınkum plajında verilen startın ardından sporcular  ilk önce yüzerek  Bisikletleriyle Altınkum ‘dan  Eski Adliye  kavşağındaki Atatürk heykeli etrafından turlarını tamamladıktan sonra Yalı Caddesinde  koşu etabını da tamamladılar.

Yarışlar boyunca  Altınkum’dan  Atatürk Bulvarı trafiğe kapatılırken, Emniyet güçleri ile Belediye zabıtası görev aldı.

Yarışmalar gün boyu sürerkekn Yalı Caddesi üzerinde kurulan elişi standlarındam alış veriş yapma fırsatıda bulan Didimliler güzel bir gün geçirdiler.

 

Didim Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Deniz Atabay, Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, Türkiye Triatlon Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik yarışmaları birlikte izledi.

Didim’de ilki düzenlenen Triatlon yarışmalarıyla ilgili bir değerlendirme yapan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay “Yönetime geldiğimiz günden bu yana Didim’i sosyal aktivitelerin sürekli olmasına çaba gösteriyoruz.  Gerek halkımıza gerekse esnafımıza faydalı olacak aktivitelerin hepsini tek tek ilçemize getiriyoruz. Triatlon yarışması da bunlardan bir tanesiydi, sağ olsunlar, kışın yaptığımız görüşmelerin neticesinde Triatlon Federasyonu yetkilileri bu işin olup olmayacağını, altyapımızın uygun olup olmadığını ve fikir olarak ta bizim hazır olup olmadığımızı kontrol ettiler. Netice de bugünkü güzellik ortaya çıktı. İlk defa Didim’de bu düzenleniyor ama bizim hedefimiz büyük; bu yıl 274 sporcu katıldı. Sporcularla beraber teknik heyet ve aileleriyle birlikte 700-800 kişilik grup ilçemizde konaklıyor. Turizm sektörü için sezon başı ve sezon sonu bu tip etkinlikleri dikkat ediyoruz. Sezonu öne çekme ve sezonu geç bitirme anlamında bu tip organizasyonların son derece faydalı olacağını düşünüyorum.”dedi.

Triatlon Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik ise “İlk defa yapıyoruz Didim’de; burada elitler, yıldızlar, gençlerimiz ve halk triatlonu yapacağız. Didim, triatlonun merkezi olmaya aday bir ilçe. Ben Didim’de olmakta mutluluk duydum. Bunu seneye ve senelere yayabilirsek, hem Didim hem de ülkemiz kazanır diye düşünüyorum. Önümüzdeki yıllarda bir festival havasında  yapılabileceğini düşünüyorum, organizasyonla ilgili olarak  daha erken görüşmeler yaparsak daha büyük çaplı  Uluslararası camiaya Didim’i yayarak burayı geniş kapsamlı Triatlonun merkezi yaparız diye düşünüyorum” dedi.

Yarışmaların ardından tüm sporculara yarışmaya katıldıkları için madalya verilirken, ilk beş sıralamaya giren sporcuların harcırahları ve yok  ve konaklama giderleri federasyon tarafından karşılandı. Etapları tamamlayan ve  kendi kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyaları düzenlenen törenlerde verildi. Triatlon Federasyon Başkanı İsa Tamer Çelik ise Kaymakam Yönden ve Başkan Atabay’a günün anısına plaket takdim etti.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü