22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 08 Mayıs 2017 15:18

MOBESELER ARIZALI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

MOBESELER ARIZALI

Akbük’de hırsızlar kol geziyor

Akbük’de bu yıl hırsızlık vakaları bitmek bilmiyor.  Zaman zaman yapılan asayiş bilgilendirmelerinde Didim Genelinde hısızlık  vakalarının azaldığı istatistiki olarak bildirilse de  Hırsızlar özellikle kış aylarında boş olan yazlıkçıların evleri hedef alınırken bu yıl bu hedef büyütülmüş durumdalar.  Son zamanlardaki hırsızlık olaylarında insanların balkonlarındaki masalara, araçlarındaki teyp, radyo ve krikoya kadar her türlü eşyalarına göz kondu… Özetle geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl hırsızlık olayları arttış gösterdi.

Tüm bu gelişmelere rağmen  Akbük’deki mobese kameralarının bozuk olduğu ve tamiri yoluna gidilmediği iddia ediyor.

Akbüklü vatandaşların ortak görüşü, hırsızlık vakalarının artmasının ve suçluların yakalanamamasının asıl nedeni de bu…

EMNİYET BİRİMLERİNE YAPILAN BİLDİRİMLERDEN SONUÇ ALINAMIYOR

Akbük’te yaşayan  Cahit Kaya isimli vatandaş bu durumdan kendisine görev çıkartıp, sorunu yetkili makamlara iletmesine rağmen halen olumlu bir sonuç alınamadığını ifade etti;

Kaya konuyla iligli olarak  yaptığı başvuruları şöyle anlattı.; “Akbük’ün bu yıl daha da artan hırsızlık sorunu vatandaşın canını bezdirdi. Ama tuhaftır, Akbük’deki güvenlik kameraları bozuk… Ancak yılbaşından beri yapılan ikaz ve başvurulara rağmen arızalar halen düzeltilemedi. Bu durum da hırsızların işine yarıyor. Takip edilmeleri ve yakalanmaları gittikçe zorlaşıyor. Ben şahsen bu arızaların düzeltilmesi yönünde sorumlu bir yurttaş olarak emniyet güçlerini haberdar etmeyi görev bildim. Önce Akbük Jandarma Komutanlığı’na müracaat ettim. Daha sonra Didim Jandarma Bölüm Komutanlığı’na sorunu taşıdım.

Daha sonra sorunu Didim Kaymakamlığı’na bizzat götürdüm. Sonuç almaya çalıştım.

En son aşamada bu önemli sorun Akbük muhtarı Mehmet Çamlı tarafından Aydın Valiliği’nin düzenlemiş olduğu toplantıda bizzat sayın Aydın valisine iletildi.

Valiliğe iletilen sorunla ilgili olarakta “Sayın Vali konu ile yakından ilgilenerek anında gerekli yerlerle telefon görüşmeleri yaptı ve arızanın derhal giderilerek durumdan kendisinin haberdar edilmesini emretti” diyen Cahit Kaya; “Ancak bütün bu gelişmelere rağmen sorun halen devam etmektedir. İlgililerin bu çok önemli soruna gereken ilgiyi acil olarak göstermelerini diliyor, bekliyoruz.” Dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü