24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 08 Mayıs 2017 15:19

BİNLERCE DİDİMLİ HIDIRELLEZ GÜNÜ EĞLENDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BİNLERCE DİDİMLİ HIDIRELLEZ GÜNÜ EĞLENDİ

Didim Cemevinin düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği çok sayıda Didimlinin katıldığı eğlenceler, Orman Kampında ve Didim Rumelili Romanlar Derneği ile birlikte gerçekleşti.

Orman kampında girişlerin ücretiz olduğu şenliklerde halaylar çekerek eğlenen Didimliler zaman zaman da çeşitli aktivitelerle şenliklere renk kattı.

Didim Cemevi tarafından organize edilen Hıdırellez eğlencelerinde kahvaltılarını da Kamp yerinde yapan Didimliler gece geç saatlere kadar eğlendiler. Cemevinden yapılan açıklamada 3000 kadar Didimlinin katıldığı etkinlikte Didim Cemevi Gençlik kolları yönetimi büyük bir çaba ile eğlencenin sürmesini sağladılar.

Hıdırellez şenlikleri ve günün önemi hakkında gazetemize bilgi veren Dernek Başkanı Hüseyin İlhan, bu tür eğlencelerin ve birlikteliklerinin insanların zor günler geçirdiği böylesi günlerde yan yana durabilmeyi ve eğlenmeyi unutmadan daha umutlu ve sağlıklı günleri kutlamak istediklerini belirttiler.

Her sene artarak devam eden katılımlardan dolayı da memnuniyeti belirten İlhan eğlenceleri tertip eden gençlik komisyonu üyelerine de çok teşekkür etti.

Hıdırelez şenliklerine katılanlar, zaman zaman, kaşıkla yumurta taşıma, çulla içinde koşma ve halat çekme ve yoğurt içinden para bulma  yarışmaları da renkli görüntülere sahne olurken, kazananlara hediyeler verildi. Geç saatlere kadar süren eğlencelerden sonra Didimlilerden bazıları piknik alanını terk etmeden önce temizlemeleri de  gözlerden kaçmadı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü