17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 09 Mayıs 2017 14:22

ENGELSİZ FEST İÇİN GÜN SAYILIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ENGELSİZ FEST İÇİN GÜN SAYILIYOR

Didim Yöresi Engelliler Derneği tarafından hazırlanan Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi başta olmak üzere tüm resmi kurumların paydaş olduğu ve 3 gün sürecek festivalin hazırlıkları tamamlandı.

Altınkum Yalı Caddesinde yapılacak etkinler 12 Mayıs’ta başlayıp, 14 Mayıs’ta sona erecek.

12 Mayıs Cuma günü Apollon Tapınağından başlayacak içinde motor gurupları, bisiklet gurupları, safari jipleri, faytonlar başta olmak üzere City Bus’unda katılacağı kortej, Karakol Caddesi tarafından Yalı Caddesin girişine gelecek. Medusa Disko önünde araçlardan inecek kortej katılımcıları burada DAHOT ekiplerinin halk oyunları gösterilerinden sonra Poseidon heykelinin bulunduğu yere kadar da farkındalık yaratacak bazı aktivitelerle yürünecek. Burada yapılacak açılış konuşmalarının ardından el emeği ürünlerin pazarlandığı 50 kadar standın olduğu yere de etkinlikler başlayacak.

Saat 18,45'de başlayacak kortej yürüyüşü saat 20,'de yapılacak açılış konuşmaları ardından DİYED üyelerinin yaptığı resim sergisinin açılışı ve yine Dernek tarafından oluşturulan Koro'nun konseri  ve işaret Dili ile konser verilmesinden sonra  Altınokta Körler Derneği korosu sahne alacalar.

2. Gün saat 19,30'da başlayacak etkinliklerde çocuklara yönelik kukla gösterisi, Halk Eğitim Merkezi Ekiplerinin halk oyunları gösterileri, Akbük Huzurevi sakinlerinin korosu ve yerel müzik guruplarının sahne alması ile devam edecek.

Festivalin son gününde yine müzik gurupları sahne almasıyla devam edilecek ve Help in Help gurubu tarafında alınan  tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine teslim edilecek, Ateşli Dans gurubu gösterisinin ardından festivale katkı koyan kurum ve kuruluşlar ile kişiler plaketleri sunulacak ve Efeler Mahallesi Muhtarlığı tarafından temin edilen Dilek Fenerleri gökyüzüne bırakılacak

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü