22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 10 Mayıs 2017 15:44

Şenlikler Şehrinde İki Şenlik Daha

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Şenlikler Şehrinde İki Şenlik Daha

Didim Belediyesi geleneksel hale gelen Kutsal Yol Yürüyüşü ve ardından Tales Günleri şenlikleri ile Didim markası yaratmaya çalışılıyor.

Belediye Meclis Salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Didim Turizm Altyapı Birliği Başkanı Sevinç Karataş, Ticaret Odası Strateji geliştirme komisyonu başkanı Hikmet Atilla, DİÇEP Sözcüsü Türker Ertuncay, Didim Derneği Başkanı Ali Budak ve Didim Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, yapılacak olan kutsal yol yürüyüşü ile ilgili bilgi verdi.

Başkan Deniz Atabay geleneksel hale gelen ve bu yıl  ulusal katılımcı guruplarla birlikte her geçen gün artan ilgiyle devam eden kutsal yol yürüyüşünün Didim’in adının öne çıkarılmasında önemli etkinliklerden biri olduğunu belirtti ve bu katılımlar ve organizasyonlarda eksiklerini görüp tamamlayarak önümüzdeki yıllarda uluslararası katılımla yapma çalışması başlatacaklarını belirtti.

Hafta sonu yapılan Triatlon yarışların sırasında Didim’de yaşayan 2 İngiliz maratoncunun konuya duyarlılık gösterip önümüzdeki yıl belki Uluslararası Didim Maratonu önerisi gibi fikirlerin Didim ismiyle anılan etkinlikler olacağını belirtti.

DİTAB başkanı Sevinç Karataş Cumartesi günü yürüyüş gurupları ve katılımcıların  Orman kampında karşılanacağını ve burada tertip edilecek eğlencelerle Kutsal Yol organizasyonun başlangıç yapacağını söyledi.

14 Mayıs günü Akköy’den başlayacak yürüyüş için şehir dışından gelenlerle Orman Kampında kahvaltı yapılacağını, Didim’den katılacaklar için de Altınkum’dan başlayarak servis araçları ile Akköy’de yürüyüş n başlangıç noktasına varılacağını belirtti.

Buradaki başlanma töreninin ardından belli güzergahta belirli noktalarda mola  verilebileceğini, su ve sağlık hizmeti verilmesi için  belirli noktalara oluşturulduğu belirtildi ve Apollan tapınağı önünde yürüyüşün sona ereceği bilgilerini verdi.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü