23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 11 Mayıs 2017 13:20

DİMDER’İN KONSERİ YİNE KAPALI GİŞE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(2 oy)

DİMDER’İN KONSERİ YİNE KAPALI GİŞE

Söz konusu Yeşilçam olunca salona sığmayan ve gelenlerin geri döndüğü seanslar için kullnaılan bu terin Didim Müzik Derneği  (DİMDER)’nin düzenlediği Yeşilçam Şarkıları Konseri içinde kullanılabilecek bir terim.

Önceki gün  (10 Mayıs 2017) Saat 20.30'da Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi Salonunda yapılan ve Didim Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Jandarma Komutanı Gürkan Kabakçı,  Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda Didimli sanatsever izlediği konser  yine sürprizlerle sergilendi.

Sunuculuğunu Didem Kahya'nın yaptığı ve Şef Seher Giray yönettiği konser öncesi salonda heyecan yaşandı.  gecede yine sürpriz seslendirmelerin yapılması ve Yeşilçam filmlerinden fırlamış sanatçıların sahne alması her zamanki gibi konseri güzelleştirdi.

Konserde sinema filmlerinde isimlerini veren  şarkılar seslendirildi  ve 2 bölüm halinde yapıldı. İlk bölümde 15 şarkı seslendirilirken, ikinci bölümde 12 şarkı solo bir şarkı düet bir şarkıda koro  olarak seslendirildi. Konser öncesi şarkılarla ilgili sunum yapmayacaklarını ve böylece daha fazla şarkıyı seslendirmek istedikleri belirten Şef Seher Giray yönetimindeki koro Didimlileri müziğe doyurdu.

Konser Sertaç Lezgioğlu 'nun seslendirdiği Veda Busesi ile başladı, Sonay Güneş ve Cem Gül Nedim Saatçiye ait Aşkınla Yana yana isimli Muhayyer Kürdi eseri seslendirildi ve birinci bölüm Mehmet Ilgın’a ait olan Ağlama Değmez Hayat” adlı eseri Orhan Kaçmaz tarafından seslendirildi. Her şarkının çevrildiği filme uygun kstümleri ile sahne alan sanatçılar  bol alkış aldılar. .

Konserin ikinci bölümüde Hicaz bir eser olan Melahat Pars’a ait Ben Gamlı Hazan şarkısıyla başladı, Şenay ve Erkan Gökulu’nun  Nihavent bir eser olan Sensiz Saadet Neymiş eseri devam etti ve koronun Erkin Koray’ın Fessüpanallah parçasıyla sona erdi.

Konser sonrası sanatçılara ve Şef Sefa Giray’a çiçek takdim eden Kaymakam İskender Yönden Başkan  Deniz Atabay , Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve Jandarma Komutanı Girhan Kabakcı sanatçılara çiçek takdim edip tebrik ettiler.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü