19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 12 Mayıs 2017 14:20

DİDİMLİ 4 POSEİDON KEŞAN’DA

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİMLİ 4 POSEİDON KEŞAN’DA

Didim’in Bisiklet Guruplarından Poseidon’un daha önceden planladığı ve 12 Mayıs olarak tarih bildirdiği  Mustafa Aytemur, Sabri Karakaya ve Suat Bahadırlı ile birlikte Cihan Cihan’ın katılacağı Trakya turu başladı.

Trakya Turu planlandığı gibi 12.05.2017 Cuma sabahı Keşan'dan başladı. 17 gün sürecek .  Didim Sümer Bisiklet sponsorluğunda Perşembe günü yola çıkan gurup sabah Vardıkları Edirne Keşan’da pedl basmaya başladılar.

Daha öncede belirlendiği gibi tura Mustafa Aytemur, Sabri Karakaya ve Suat Bahadırlı ile birlikte Cihan Cihan katılacak. Didimli Bisikletçiler Didim Otogarında yaptıkları açıklamada “Çok sayıda tarihi eserin yanı sıra doğa harikalarını da güzergahımıza ekledik. turumuz Akçay'da sonlanacak. Akçay'dan yine otobüs vasıtası ile Didim'e döneceğiz. Bu vesile ile Edirne, Çanakkale ve Akçay'da ikişer gün kalmayı hedefliyoruz” dediler.

Yola çıkış ve güzergah boyunca uğrayacakları yerlerle ilgili olarak ta “Edirne'de ciğer, Tekirdağ'da köfte, Çanakkale'de peynir tatlısı, Ezine'de beyaz peynir aklımıza ilk gelen tatmayı düşündüğümüz lezzetler arasında” dediler teknik bilgi olarak ta  “yolculuk boyunca 1400-1500 km aralığında bisiklet süreceğimizi tahmin ediyoruz,  Ayrıca toplamda yaklaşık 11.000 metre yüksekliğe çıkacağız” dediler.

Günlük yaklaşık 80 km pedal basacak olan  Poseidon ekibi üyeleri 28 Mayıs günü    Didim’e bisiklet üzerinde girecekler.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü