19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 12 Mayıs 2017 14:20

ŞİRİNLER KAZANACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(4 oy)

ŞİRİNLER KAZANACAK

Kanun Hükmünde Kararname  (KHK) ile hiçbir açıklama yapılmadan önce görevden alınan karı koca öğretmenlerden  Barış ve Gülzade Bozkır önceki gün Didim Altınkum Yalı Caddesi üzerinde oğulları Deniz’i de alarak  işimizi istiyoruz eylemini aile olarak yaptılar. Aslında 3 görülüyoruz ama şuanda burada 5 kişiyiz diyerek açıklama yapan Bozkır Ailesi,  Gülzade öğretmenin ikiz bebek beklediğini  dolayısıyla daha çok işe ihtiyaçları olduğunu belirttiler.

Barış ve Gülzade öğretmenler her gün farklı yerlerde kendilerini anlatıyorlar,  neden işten atıldıklarını bilmediklerini, hiçbir idari soruşturma yapılmadan, hiçbir adli yargılama yapılmadan bir gece gelen işinizden atıldınız yazısıyla öğrencilerinden uzak kaldıklarını mağdur olduklarını ve işlerini geri istediklerini paylaştılar.

Öğretmen Barış Bozkır burada yaptığı konuşmada; “Sesimize ses olun, hiç bir şey yapamıyorsanız alanlarda haklarını isteyen emekçilere destek verin, paylaşın. Bugün buraya  eşim ve oğlumda desteğe geldiler. Hep beraber haykırıyoruz.  , işimizi geri istiyoruz. Her platformda sesimizi yükselteceğiz. Bizi haksız hukuksuz atanlar, sesimizi duyana kadar sokaklarda kendimizi anlatacaya devam edeceğiz. Benim gibi öğretmen olan ve açığa alınan Eşim can yoldaşım sağlık problemleri yüzünden gelemiyordu. ikiz çocuklarımız olacak yakında. Onların sağlıklı olarak dünyaya gelmesini istiyoruz. Yarın onu İzmir'e uğurlayacağım. Bebeklerimiz orada dünyaya gelecek. Oğlum Deniz'in bir mesajı var. Aslında çok götürmek istemezdik buraya. Ama her şeyin farkında benim neden okula gitmediğimi soruyor. İhraç edildiğimde, görev yaptığım okulun ana sınıfına gidiyor ve bir gün oğlumu bırakınca 1.ci sınıfa giden öğrencilerim gelip sarılarak ''öğretmenim sizi çok özledik, ne zaman geleceksiniz?'' dediklerinde anladı Deniz. Başlarda gizlemeye çalışsak ta zamane çocukları. Denizcim biz hep iyilik yaptık, ama döneceğiz dediğimde “şirinler kazanacak baba değil mi?” sorusuna  Elbette oğlum şirinler kazanacak!! Biz kazanacağız” dedi.

 

Ankara’da açlık grevindeki akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’yı geçtiğimiz hafta ziyaret ettiğini de anlatan Barış Öğretmen  bu iki insanın bedenlerinden başka silahları yoktu, durumlarını anlatabilmek için ve görevlerine dönmek için bu eylemi yaptıklarını söyledi, kendisinin de  defalarca gözaltına alınıp kabahatlar kanunundan 227 TL para cezası kesiyldiğini söyleyen Barış Bozkır “2 gündür gözaltı yok ceza yok görüldüğü gibi demokratik bir şekilde sesimizi çıkardık ve dağıldık, kimse zarar görmedi kimseye zeval gelmedi. Anayasal hakkımız olan fikir ve hürriyet hakkımız sendikal mücadele hakkımız kullandık, kullanmaya da devam edeceğiz” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü