17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 13 Mayıs 2017 11:40

KARATAŞ’A PLAKET

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KARATAŞ’A PLAKET

CHP Aydın il başkanı Bayram İnci,  il yönetim kurulu üyeleri, İl disiplin kurulu üyeleri önceki gün CHP Didim ilçe binasında partililer buluştular.

Referandum sürecinde yapılan çalışmalar ve parti içindeki gösterdikleri  çabalardan dolayı tüm ilçe başkanlarına olduğu gibi Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş’a da plaket verildi.

Ziyaret sırasında parti salonunda düzenlenen toplantıda ilçe başkanı Gökmen Karataş konuşmasında  il yöneticilerine ve Bayram İnci’ye hoş geldiniz dedikten sonra Didim’de referandum süreci boyunca yoğun ve etkin çalışma yapan Kadın kolları üyelerine teşekkür ederek başladı ve alınan %72 hayır oyunda katkılarının büyük olduğunu belirtti ve Didim’de katılımın %83 olduğunu bunu artabileceğini konusunda öz eleştiride bulundu. Bu kısım hariç ülke genelinde  resmi olarak %49 ancak gerçekte  daha fazla hayır çıktığını ancak bunun çalındığını söyleyen Karataş, referandum başarısının ardından parti içi bazı gurupların bu başarıya rağmen birleşmeyi değil ayrıştırmayı görev edindiklerin ve bu tutumlarından, sorumsuzluklarından rahatsız olunduğunu söyle.

“Biz CHP’liler olarak insanlara güven verdik, birilerinin sorumsuzluğuyla bu güven ortadan kalkmalıdır, bundan sonra bu güvenin ortadan kalkmaması gerekir. Bundan sonra nasıl politika yürütüleceğini Hayır’ı yaratan halkla  birlikte çalışacağız.

Parti içi genel kurullar sürecinin başladığını,  partililerin referandumdaki dayanışma ile genel kurulda 2019 başarısına odaklı olması gerektiğini ve bunu tartışılması gerektiğini” söylyen Karataş  “2019’da daha dikkatli olup Atatürk’e ve devrimlerine daha fazla sahip çıkılmak gerekiyor. Bu günlerde Atatürk’e  yapılan bu terbiyesizliklere karşı durmamız lazım” dedi.

CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş,  önümüzdeki hafta yapılacak olan 19 Mayıs kutlamalarına katılmayacaklarını, 19 Mayıs gibi  günlerin silik,  günün ruhuna uygun  düşmeyen ve sadece çelenk bırakmaya indirgenmiş bir hale gelmesini istemediklerini belirtti ve partililerinin resmi törenlere katılmamalarını istedi ve CHP olarak  alternatif törenler düzenleyeceklerini belirtti.

Yönetim kurulu üyeleri ile Didim’e gelen CHP Aydın il Başkanı Bayram İnci, ülkede işsizlik, ekonomik sıkıntılar, hukuksuzluklar benzeri bir sürü problem varken yapılan referandum sürecinde tüm kamu kaynaklarının kullanılmasına rağmen, neden hayır denilmesine medyada  anlatılamamasına rağmen %57 gibi bir hayır çıkmasına rağmen çalınan oylar, kanunda yazılı kurallara rağmen YSK’da güdümlü yargı ile gasp edildiğini söyledi.

İnci; “Hayır bileşenleri ile neler yapacağımızı konuşmamız gerekirken, kişisel menfaatleri için politika yapacakları parti dışında bırakacaklarını, Emperyalizme karşı bir araya gelmiş Anadolu Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti ruhu taşıyan bir partinin içindeyiz. Asla başımızın arkasında kişisel ikbal hisleri olmayacak, kişisel ikballeri olanlar Mustafa Kemal Atatürk ve Arkadaşlarına, Üç Fidana, Gezide hayatını kaybeden İsmaillere, Berkinlere, Ethemlere ihanet etmiş olacaklardır” dDedi.

CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci, Didim ilçe başkanı  Gökmen Karataş’a plaket  vermeden önce son söz olarak “Kulaklarımı dışarı tıkayarak birbirimizle dayanışarak yan yana omuz omuza yolumuza devam edeceğiz, genel kurullar sırasında biz kendi tercihimizi yaparız, parti içi demokrasi orada tartışılır, sosyal medyada kimseyi tartıştırmayın.

Biz tek adam sistemini hiç kabul etmedik, hayır diyenlerle birlikte parlamenter sisteme geri dönüşün yollarını arayacağız ve yapılan referandumun gayri, meşru olduğunu anlatmaya devam edeceğiz ve Hayır bileşenleri ile yan yana duruşu nasıl sürdürürüz çalışmalarını yapmamız lazım.

Didim’de ilçe başkanı , belediye başkanı ve en çokta kadın kollarımıza teşekkür ediyorum, bu toplumun yarısı kadın yarısı da bu kadınların çocuklarıdır onun için kadınlarımız destek olup önünü açmak lazım. Referandum  süreci  değerlendirmelerinde görülen o ki Aydın’da bir çok ilçenin belediye başkanlığının alınabileceğini gördük, dedikodudan ve kıskançlıktan vazgeçmeliyiz, bunu referandumda başardık. Bizim partimiz kişi partisi değildir bu parti ortak akılla yönetiliyor.

Sokaklara hayrı için çalışan herkese  teşekkür ediyorum ve Aydın il örgütü olarak İlçe başkanına bir plaket takdim edeceğim, kendisini kutluyorum” dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü