19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 16 Mayıs 2017 15:12

ATATÜRK ŞIKLIĞI DEFİLESİ BUGÜN

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ATATÜRK ŞIKLIĞI DEFİLESİ BUGÜN

Didim Belediyesi 19 Mayıs   Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı öncesi Gelenekten Geleceğe isimli Atatürk kıyafetleri defilesi düzenledi.

Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi Salonunda düzenlenecek olan defile bugün (17 Mayıs 2017) saat,20'00’de yapılacak.

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan kostümler, Atatürk’ün resimlerinde görülen giysilerinin  tıpkısını yaparak hazırlandı. Atatürk’ün giydiği bazı kıyafetler dışında dönemin kadın giysileri ve halkın giydiği bazı  takımlarda defilede mankenlerin sunumuyla gösterilecek.

Defilede ayrıca. Viyolonsel Sanatçısı Yakup Kıvrak'ta bir resital verecek.

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü dönem kostümleri konusundaki başarılarıyla tanınıyor, ancak bugün yapılacak defile enstitünün yurtdışında ve yurt içinde Atatürk'e ait  giyecek konusundaki en  gelişmiş koleksiyon olma özelliği de taşıyor.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay bu defile ile Atatürk2ün yaşadığı dönemdeki modern giyiniş tarzı ile kadınların dünyaya yaraşır giysilerden örnekler ile muasır medeniyetler seviyesini ulaşma konusundaki ilgileri dikkat çekiyor ve mutlaka izlenmesi gereken bir defile tüm Didim halkını defileye bekliyorum" dedi.

Atabay ayrıca; "19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında 19 Mayıs günü  Belediyenin önünden başlayan ve Cumhuriyet Meydanında sona erecek bir Fener alayı düzenleme düşüncelerinin olduğunu bu etkinlikte kesinleşirse tüm halkı bu  fener alayına da beklediklerini belirtti.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü