23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 16 Mayıs 2017 15:13

CHP’DEN DİYED’E ZİYARET

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP’DEN DİYED’E ZİYARET

Didim Yöresi Engelliler Derneği başarılı geçen Didim 1 Engelsiz Festivali ve Engelliler Haftası boyunca yaptıkları çalışmalardan dolayı Didim CHP ilçe Başkanlığı ve Kadın Kolları tarafından ziyaret edildi.

CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş, ve yönetim kurulu üyeleri ile İlçe Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil ve  Kadın kolları üyeleri dernek binasında yaptıkları ziyarette  anlamlı bir  haftada dernek olarak gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ettiler, ilki yapılan festivalin Didim’e katkıları ve Engewlliler için farkındalık yaratma açısından önemli bir çalışma olduğunu belirttiler.

Gökmen Karataş, DİYED’in bazı dernekler gibi tabela derneği olmadığını, yapılan çalışmalarla ve engellilere gösterilen önemle farklı olduklarını belirtti ve gönüllülük esasına dayanmasa bu kadar performans gösterilemeyeceğini söyledi ve tüm yöneticileri, gönüllüleri ve  festival sponsorlarını kutladı. Festivalin başarısında başta Bedri Altıntaş olmak üzere emeği olan herkese teşekkür etti.

DİYED Başkanı Bedri Altıntaş’da ziyaretten dolayı heyete teşekkür etti ve çalışmalarda gönüllülük esasına önem verdiklerini 10 yılı aşkın süredir çalışmalar yürüten derneğin tamamen gönüllü desteklerle yürüdüğünü ve duyarlı vatandaşların bağışlarına aracılık yaptıklarını belirtti, engellilere için bağış yapmak isteyen bazı Didimlilerin sokak satıcıları ya da il dışından dernekler adına geldiklerini söyleyen kimselere itibar etmemelerini, bu gibi istekle gelen insanları  emniyete ya da derneğe bildirmelerini istedi.

 

Bağış toplama ve insanların duygusal yönlerini iyi kullanan bazı dolandırıcıların zaman zaman ilçemizde dergi satışı, gazete satışı, ya da direk makbuz karşılığı yardım topladıklarını bunların suiistimal edilen bağışlar olduğun ve Didimlilerin şayet yardım ya da bağış yapacaklarsa DİYED’e ulaşmaları halinde ilçede yaşayan engellilere yönlendireceklerini ve Didim’deki engellilerin %99’una ulaştıklarını belirten Altıntaş festivalde aldığımız olumlu tepkiler bütün yorgunluklarımız aldı” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü