22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 16 Mayıs 2017 15:14

19 MAYIS’TA ALTERNATİF TÖREN

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“Gelin Atamıza ve ailesine yapılan saygısızlığa karşı hep birlikte hayır diyelim”

19 MAYIS’TA ALTERNATİF TÖREN

CHP Didim İlçe Başkanı  Gökmen Karataş, geçtiğimiz hafta Didim’i ziyaret eden Aydın CHP il Başkanı Bayram İnci’nin de katıldığı toplantıda Didim’de yapılacak 19 Mayıs törenlerine katılmayacaklarını, 19 Mayıs  gibi Ulusal Kurtuluş savaşının başlangıç gününü sadece ilçe müdürünün çelenk koyduğu anlamını etkisizleştirme amaçlı resmi törenleri protesto edeceklerini söylemişti.

Gökmen Karataş, yaklaşan törenle ilgli olarak r yaptığı açıklamada da konuya değindi ve; “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919 ‘un 98 . yıldönümünü bu yılki etkinlikleri , Atamıza ve ailesine  karşı yapılan alçakça saldırılara karşı bir sahip çıkmaya çevirmeliyiz. Çelenk sunma yönetmeliği denen bir ucube sebep gösterilerek Atamızın manevi şahsiyetine karşı saygı ve sevgilerimizi sunma imkanımızı elimizden alan, çelenk sunumunu bir ilçe müdürlüğü seviyesine düşüren anlayışı protesto ediyoruz. 23 Nisan töreninde de belirttiğimiz üzere , resmi çelenk sunma törenine katılmayacağız. Kendi Alternatif törenimizi yapacağız” açıklaması yaptı.

Karataş bu tepkisini CHP ilçe Başkanı olmanın dışında Atatürk’ü seven bir vatandaş olarak başlattığını söyledi ve ; “ Bu sebeple 19 Mayıs Cuma günü saat 09.00 da Didim Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan törene katılmayıp, aynı yerde saat 10.00 da kendi törenimizi yapacağız. Tüm Atatürk sevdalılarına, tüm Cumhuriyet ve Demokrasi sevdalılarına açık çağrımızdır. Kesinlikle resmi törenlere katılmayalım. O anlamsızlaştırılmaya ve önemsizleştirilmeye çalışılan töreni , meşrulaştırmayalım. Bu nedenle tüm halkımızı saat 10.00 da yapılacak olan tören için meydana bekliyoruz. Bu çağrıyı bir siyasi partinin başkanı ve mensubu olarak yapmıyorum. Siyaset içinde yapmıyorum. Bu ülkeye , bu vatanı kurtaran ve Cumhuriyeti kuran kişi ve anlayışa olan saygım ve sevgim için yapıyorum. Gelin Atamıza ve ailesine yapılan saygısızlığa karşı hep birlikte hayır diyelim. “ çağrısı yaptı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü