19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 18 Mayıs 2017 15:26

SERGİDEKİ ESERLERE TALİP ÇIKTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SERGİDEKİ ESERLERE TALİP ÇIKTI

Didim Selçuk Özsoy Ortaokulunun Belediye Düğün Salonunda açılan Görsel Sanatlar ve Teknoloji, Tasarım dersinde yapılan eserlerden oluşan sergi iki gün  açık kaldı.

Sergi açıldığını basından öğrenen Didim’de tasarım ve dekoratif ürünler satan Home Desinger mağazası sahibi işadamı Barış Aktaş, sergideki eserlerden bazılarını beğenerek işyerinde sergilemek üzere okuldan ve öğrencilerden izin istedi.

Her eve özel tasarımlar yaparak dekore eden işyeri sahibi olduğunu belirten Aktaş, Eserlerin bazılarını gazetelerde gördüm ve hoşuma giden bir iki resimi sırf görmek için sergiye gittim ve çok sayıda eserin benin tasarımını yaptığım evlere  yakışacaklarını düşündüm, ancak çocukların emekleri var ve emeklerine de saygı duyuyorum, şayet izin verilerse işyerimde bu resimlerden bazılarını sergilemek isterim,  mağazamıza gelen dostlarımıza da bu eserlerin Selçuk Özsoy Ortaokulu öğrencilerinin eserleri olduğunu mutlaka belirtirim, bir anlamda bu serginin ufağını işyerinde açmış olacağım” dedi.

Eserlerin sahibi bazı öğrencilerle de konuşan Barış Aktaş; “Didim’den kazanan biri olarak Didim’deki sanatsal değerler de sahip çıkmak, öğrencilerin sanatçı olmaları yönünde bir ışık yakmak ta isterim.” Dedi.

Okul öğretmenleri de bu ilgiden memnun olduklarını öğrencilerin ve velilerin izinlerinden sonra böyle bir talebi değerlendirebileceklerin söylediler.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü