19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 19 Mayıs 2017 15:24

ADD’DEN 19 MAYIS RESEPSİYONU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ADD’DEN 19 MAYIS RESEPSİYONU

Didim Atatürkçü Düşünce Derneği 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını ve kuruluşlarının 28. Yılını kutladı.

Kamacı3 restoranda düzenlenen yemekli toplantıya CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş ve yönetim kurulu üyeleri ile  Vatan Partisi İlçe Başkanı Bülent Boyer ve yönetim kurulu üyeleri de katıldılar.

Geçe Atatürk ve silah arkadaşları ile  vatan savunması şehitleri için saygı duruşu ve ardından İstiklal marşı okunmasıyla başladı.

ADD Gençlik Kolları üyelerinin  Atatürk’ün Bursa Nutkunu okumalarının ardından bir konuşma yapan Şube Başkanı Türker Bacaksız, geceyi renklendirmek için Milas’tan gelen müzik gurubuna ve devamında sahne alacak müzik guruplarına, ve DAHOT ekibine teşekkür etti.

Referandum sürecinde çok yorulduklarını, Hayır’ın kazandığını ancak çalındığını belirterek bu kadar yorulmadan sonra eğlenmek ve yeni enerji biriktirmek için bir araya geldik dedi.

“Son günlerde kendine tarihçiyim diyen bazı şerefsizlerin Atatürk’e ve onum manevi şahsiyetine hakaret eden şerefsizler şunu  çok iyi biliyorlar, Atatürk, 20 asrın dehasıdır, bunu bilen gençler atamızın emrettiği gibi görevinin başındadır” diyen Bacaksız,  19 Mayıs Gençlik ve spor bayramı törenlerinin sadece müdürlük çelengi bırakma seviyesine indirgeyenlere inat bu sene resmi törenlere katılmayarak protesto ettiklerini, Didim Cumhuriyet Meydanında yapılacak alternatif törene katılacaklarını söyledi ve katılan herkesi davet etti, Atatürk’le kalın, Cumhuriyetle kalın diye sözlerini bitirdi.

Daha sonra ADD üyeleri ve katılımcılar, Hacivat Karagöz Gösterisi, müzik dinletileri ve DAHOT ekibinin gösterileri eşliğinde eğlendiler.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü