23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 19 Mayıs 2017 15:25

ALTERNATİF TÖREN YAPILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ALTERNATİF TÖREN YAPILDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı son yıllarda resmi törenlerde yaşanan çelenk koyma ve törenlerin coşkulu kutlanmaması eleştirileri yüzünden iki ayrı törenle kutlandı.

Dün Saat 9’da resmi törenlerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi, Vatan Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin çağrısıyla resmi törenlere katılmayan Didimliler saat 10,00’da alanda buluştular.

CHP’nin parti binası önünden toplanarak  alana kadar toplu halde yürümelerinin ardından Cumhuriyet Meydanında alternatif törenlere geçildi. Törene Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’da parti önünden yürüyerek geldi.

CHP, Vatan Partisi, CKD ve ADD’nin çelenk sunumunun ardından CHP ilçe Başkanı Gökmen Karataş alternatif töreni neden düzenlediklerini anlattı.

Karataş, son yıllarda başlayan bir uygulama ile ulusal bayram günlerinde sade ve coşkudan uzak, milli hassasiyetlere uygun olmayacak şekilde törenler haline gelen bayramlara bundan böyle katılmayacaklarını 123 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda söylediklerini bundan sonra da alternatif törenlerle Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk’e sahip çıkacaklarını söyledi.

Törene katılanlara teşekkür eden Karataş akşam belediye önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanında bitecek olan fener alayına da tüm Didimlileri davet etti.

Türk Bayrakları ve Atatürk resimleri taşıyan gurup alanda bayram kutlamasını marşlar ve Atatürk’e çiçek bırakarak yaptılar.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü