14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 20 Mayıs 2017 15:03

MEANDROS DERNEĞİ ÇOCUKLAR MÜZELERİ SEVSİN DİYE PROJE HAZIRLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

MEANDROS DERNEĞİ ÇOCUKLAR MÜZELERİ SEVSİN DİYE PROJE HAZIRLADI

18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Müzeler Haftası kapsamında Didim , Meandros Kültür, Sanat ve Turizm Derneği örnek proje ile çocukların arkeolojiye olan ilgisini artırmayı hedefliyor.

Didim Milet Müzesinde  kalıcı ve örnek olmasını umdukları bir proje hazırlayan Meandros Derneği “Arkeolojik Kazı Oyun Havuzu” Milet Müze Müdürlüğü bahçesine yerleştirilecek ve Müze’ye hediye edecek.

Dernek Başkanı Başak Kamacı Budak amaçlarını; “Çocuklarımızın arkeoloji bilimini tanıması, tarihsel ve kültürel miras hakkında erken yaşlardan itibaren bilinçli bireyler olarak yaşadıkları çevreye bakmalarını sağlamak “ olarak açıkladığı proje “Çocuklar İçin Arkeolojik Kazı Oyun Alanı” ile Milet Müzesinin, Çocuk Dostu Müzeler arasında yerini alacağını,  Arkeolojik Kazı Oyun Alanı’nın düzenlenmesinin ardından ilk pilot uygulamanın  bugün (22 Mayıs Pazartesi) saat 10.00’da Yönder Okulları 2. Sınıf öğrencileri ile gerçekleştirilecek.

 

Dernek Başkanı Başak Kamacı Budak, Dernekleri ve Meandros Kültür, Sanat ve Turizm Derneği,  Didim Kaymakamlığı ve Milet Müze Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilecek bu projenin, önümüzdeki günlerde yapılacak ortak çalışmalardan sonra Didim ve çevresindeki tüm okulların sırasıyla katılabileceği, 12 aya yayılacak bir proje olarak sürdürülebileceklerini belirtti. Budak, bu proje ile çocukların severek gezeceği mekanlar ın içine müzelerinden katılmasını hedeflediklerini, Didimli çocukların tarih ve arkeoloji ile iç içe yaşamalarına rağmen eksik  kalındığını tespit ettiklerini  di,le getirdi  ve “Meandros Derneği’nin ilerleyen süreçte bu proje kapsamda yapılabilecek tüm önerilere ve işbirliği taleplerine de açık olduklarını” söyledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü