19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 20 Mayıs 2017 15:05

GENÇLİK ATATÜRK’E SAHİP ÇIKTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GENÇLİK ATATÜRK’E SAHİP ÇIKTI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gece düzenlenen fener alayına çok sayıda Didimli Katıldı.

Saat 20,00’de başlayan yürüyüş yol boyunca artan katılımla Cumhuriyet Meydanını doldurdu.

Yürüyüşe Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Gökmen Karataş, Vatan Partisi, İlçe başkanı Bülent Boyer ve bazı derneklerin üyeleri ve başkanları da katıldı.

Didim CHP ilçe Başkanı Gökmen Karataş yürüyüşle ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “Didimliler Atatürk’ün anısına yapılan saygısızlığı protesto edip, sönük ve coşkudan uzak kutlamalara inat bir kutlama yaptılar.

Didim Belediyesi önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüş boyunca gençler yoğun katılım gösterdiler ve sloganlarla ve marşlarla Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsiyetine yönelik terbiyesizliklere cevap verdi, referandum sonrası aldıkları güçle başlayan bu terbiyesizliğe cevap olacak şekilde büyüyerek tepkimizi göstermek zorundaydık,  Müdürlük çelengi seviyesine düşürülen ve coşkudan uzak resmi kutlamalara bundan böyle katılmayacağız, ülke çapında bu protestolar büyütülmesi gerekiyor” dedi.

Aydın İzcilerinin ve Poseidon Chopper Motor Kulübü’nün katıldığı yürüyüte yol boyunca alkışlarda destek alan  kortej alanda bekleyen kalabalıkla birleşti.

Marşlar ve sloganlarla devam eden fener alayın kent meydanında eğlenceye dönüştü. Fener Alayına katılan kalabalığa hitap eden Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay,  katılanlara ve Atatürk’e sahip çıkan gençlere teşekkür etti.

“Samsun’dan başlayıp Anadolu’yu kaplayan bir hareketin mimarı olan Atatürk’e yapılan saldırılara bu gençler sahip çıkacak bizlerde bu gençlere sahip çıkacağız, diyen Atabay  Refetrandum çalışmasındaki başarının cebvren ve hileyle çalındığını bunu için yan yana gelmenin daha önemli hale geldiğini belirtti. Atabay konuşmasının sonunda fener alayına katılanlardan Cumhuriyet değerlerine ve atatürk’ün emanetlerine sahip çıkılacağı dair söz aldı. Konuşmanın ardından Gurp Eflatun’un verdiği müzik ziyafeti ile katılanlar bayram coşkusunu yaşadılar.

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü