19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 20 Mayıs 2017 15:06

DİDİM SÖZCÜ GAZETESİNE SAHİP ÇIKTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM SÖZCÜ GAZETESİNE SAHİP ÇIKTI

Türkiye'nin en cesur gazetesi Sözcü'ye yapılan algı operasyonu devam ederken gazetemizin Atatürkçü değerlere sahip çıkan çağdaş okurları bu sabah Sözcü almak için marketlere, bakkallara ve gazete bayilerine akın etti. Yüz binlerce gazete daha öğlen saatlerinde satıldı. Didim’deki  Gazete bayilerinde Sözcü Gazetesi tükendi.

Didim’de de sabahın erken saatlerinde tükenen gazete ile ilgili gazetemize ulaşan  ve verilen mesajlar şöyle.

Mustafa Öğe (Gazetesi) ; “Zaten sıkıntı içinde olan gazeteler bu tür baskıları kınıyorum, bu günkü sayıda tüm yazarların sözlerini beğendim, bravo böyle bir gazete basmak herkesin yapabileceği şey değil.”

Vedat Demirhan (Yerel Sanatçı); “Sesimiz gür çıkması gerektiğini hep söylemişimdir, beceremeyecekler, sahnede sesimizi kısmaya çalışanlara karşı daha yüksek sesle türküler söylemeliyiz halaylar kurmalıyız, yılgınlık yok.”

Gökmen Karataş (CHP İlçe Başkanı); Sözcü Gazetesine bile FETÖ damgası vurmaya çalışıyorlar ya akıllarına  şaşıyorum, Ancak basın susmayacağını bugün Sözcü üzerinden gösterdi. Yazarların hepsi ak sayfalarla biz ulaştılar, hepsinin bu tavrını tebrik ediyorum.”

Deniz Atabay (Belediye Başkanı); “Bu beyaz sayfalara yüreğim burkularak göz gezdirdi,  Yazı kadrosuna teşekkür ediyorum, ya istediğim gibi yaz ya da yazma diyenlere, en büyük tepki sessiz kalmaktır bazen, bunu başarmışlar, kutlarım.”

Mustafa Bekar (İşadamı); “Olağanüstü halin devam etmesini isteyenler Sözcü gazetesine FETÖ operasyonu yaptı. Ha Mekke'de putperest aramışsın, Ha Sözcü'de FETÖ 'cu aramışsın. Ama kesin uydururlar bir şeyler. Bunlar eğitimini FETÖ'dan almışlar Bunlar FETÖ ile ortakken neler uydurmadılar ki.

Bekar Açıklamasına şöyle devam etti Özgür basına tam da 19 mayıs günü talimatla  yapılan bu müdahaleyi kınıyorum, özgür basına olan ihtiyaç bugünlerde her şeyden fazla ihtiyaç duyduğumuz bir araç haline geldi. Sözcü'nün ve hukuksuz gerekçelerle göz altına alınıp hapise atılan tüm gazetecilere buradan destek veriyorum" dedi. Demokrasinin olmazsa olmazı olan kuvvetler ayrılığının bir ayağı olan basına yapılan bu müdahale yürütme, yargı ve yasamanın tek elde toplandığı bu günlerde kalan özgür basının susturulmasına yönelik bu baskılar faşizmin ayak sesleridiri.”

Hüseyin İlhan (Cemevi Başkanı) ; “Haksızlıklara karşı çıkışı ile  beğenerek okuduğumuz gazeteye yapılan bu algı operasyonunu kınıyorum. Bizler susturulmanın ve sessiz kalmanın acısını yıllarca çekmiştik, sözcünün yaptığı gibi susup sadece kimliğimizle yaşadık ve bugün elde ettiğimiz haklarımızı bazen susmayı yerinde ve zamanında yaparak kazandık. Sözcü Gazetesine yapılanları kınıyorum ve beyaz sayfalarla çıkaranları tebrik ediyorum.”

Ali Budak (Mimar Didim Derneği Başkanı); “Sözcü gazetesine yapılanlar tamamen algı operasyonudur, okuru olduğum gazetede FETÖ ile ilişkili övücü hiçbir satır görmedim, Laiklik savunucularının verdikleri mücadelenin boşa çıkartılması ve hedef şaşırtmak amaçlı olduğunu düşünüyorum, Sayfalarda hiçbir şey yazmasa da ben çok şey anladı, Kendilerini yürekten destekliyorum”

Bedri Altıntaş (DİYED Başkanı); “Abonesi olduğum gazeteyi sabah elime aldığımda çok duygulandım, gazetecilerin uydurma suçlamalarla göz altına alınmasını kınıyorum. Sözcü’ye yapıştırılmak istenen yafta kesinlikle yapışmaz. Yapılan haksızlığa böyle beyaz bir çığlık atmaları beni üzdü, çıktığı sürece aboneliğim devam edecek”

Son değişiklik Pazar, 21 Mayıs 2017 12:26
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü