23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 15:49

ÇORUMLULAR PİKNİKTE BULUŞUYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÇORUMLULAR PİKNİKTE BULUŞUYOR

Hitit Çorumlular Derneği geleneksel hale getirdikleri dayanışma pikniğini gerçekleştirdi.

Didim Tavşanburnu Orman Kampı’nda düzenlenen pikniğe çok sayıda Didimli ile beraber Kaymakam İskender Yönden ve Belediye Başkanı Deniz Atabay  ile CHP ilçe başkanı Gökmen Karataş ile Belediye Meclis üyeleri ile Eray Özer’in başkan olduğu Dernek yöneticileri   Deniz Demir, Sadık Madak, Alaattin Doğan, Muharrem Yitmez, Erol Hoşgör ve  Haydar Yurdagül’de katıldı.

Dernek Başkanı Eray Özer  piknikte gazetemize yaptığı açıklamada Didim’de Çorumlu nüfusun kültürel ve sosyolojik olarak Didim’in karakterini oluşturan çoğunluk olduklarını Didim’in ekonomisine ve kültürüne burada yaşayan Çorumlular olarak katkı koyduklarını  iç turizmin büyük çoğunluğunun hemşerilerinden oluştuğunu söyledi ve  geleneksel hale gelen  piknik ile hemşeri dayanışması sağlanmasına vesile olmak istediklerini söyledi.

Didim’de yaşamasına rağmen birbirleriyle görüşemeyen köylüler bu piknikte yılda bir defada olsa görüşebiliyor. Çorumlular olarak kendi kültürümüzü kendimiz yaşarken böylesi kalabalıklarda da eğlenerek düğün bayram havasını  hissetmiş oluyoruz” dedi. Katılan herkese teşekkür eden Eray Özer, piknikte yine geleneksel hale getirdikleri etli pilav ve ayran dağıttıklarını bu eğlencenin tertip edilmesinde masrafların tümünün kendileri tarafından karşılandığını da belirtti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü