19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 24 Mayıs 2017 16:36

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça Derhal Serbest Bırakılmalıdır!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça Derhal Serbest Bırakılmalıdır!

Eğitim Sen Didim Temsilciliği Yürütme Kurulu adına  Turgay Elçi bir basın açıklaması ile Kamu Görevlisi Nuriye Gülmen ve Semih Özakça derhal serbest bırakılmalıdır” dedi.

Öğretmen Turgay Elçi’nin açıklaması şöyle: “Üyelerimiz Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, "Tutuklanmamaları halinde adaletin işleyişine zarar verecekleri" gerekçesiyle tutuklanmıştır.

Mahkemeler yasaları uygulamak zorundadır; TCK 2. madde; "Suç sayılmayan fiil için kimseye ceza verilemez, güvenlik tedbiri uygulanamaz!" demesine rağmen tutuklama kararı verilmesi büyük bir skandaldır.

OHAL KHK'leriyle hukuksuzca ihraç edilen üyelerimizin hukukun en temel ilkelerini ayaklar altına alan, komik ve hukuk dışı gerekçelerle tutuklanması, hukukun değil, korkunun göstergesidir!

İktidar toplumsal olaylardan, tepkilerden korkuyorsa milyonları açlıkla, işsizlikle terbiye etmekten, itaat etmeye zorlamaktan vazgeçsin. OHAL kaldırılsın, KHK’larla hukuksuzca işlerinden atılan emekçiler işlerine iade edilsin.

Bir kez daha Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın yaşamlarına yönelik en ufak bir tehdidin sorumlusunun iktidar olacağını belirtiyoruz.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça derhal serbest bırakılmalıdır.”

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü