22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 24 Mayıs 2017 16:36

TALESLE ÇOCUKLARDA TANIŞACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TALESLE ÇOCUKLARDA TANIŞACAK

Yaklaşan Tales buluşmalarından çocuklarından felsefeyle tanışması ve felsefenin insanlara kazandrdığı sorgulama ve dünyaya bakışa olan etkilerinin erken kavratılması için  felsefeciler   Milet’te filozofların bakış açısını anlatırken, çocuklarda daha hemen yanı başında felsefenin ilkeleri ve dünyaya bakışla ilgili bilgilendirmeler alacaklar.

 

Dünyanın ilk filozofu olan Tales’in  bu topraklarda yetiştiğine göre Yarının filozofları olacak çocuklarında bu topraklardan çıkma olasılığını yükseltmek için yapılan bu çalışmada  çocukların Ben Kimim? Büyümek Zorunda Mıyım? Arkadaşlık Nedir? Sevgi Nedir? Nasıl Davranmalıyım? İyilik Nedir? Hayat Neden Böyle? Neden Varım? İstediğim Her Şeyi Yapabilir Miyim? Özgürlük Ne İşe Yarar? Ben Mutlu Muyum? Mutlu Olmak İçin Neye İhtiyacım Var? Başkalarına İhtiyacım Var Mı? Hepimiz Eşit Miyiz? Güzel Nedir?
Sanat Nedir? Her Şeyi Bilmem Gerekir Mi? Hayal Gücü Ne İşe Yarar? gibi sürpriz sorularla karşılıkta verilecek bu atölye Milet’teki Tales buluşmasına  gelirken çocuğu nereye bırakayım diye endişe eden yetişkinlere de çocuklarını güvenle  bırakabilecekleri bir de yer olmuş olacak.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü