17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 26 Mayıs 2017 15:19

NURİYE VE SEMİHE DESTEK SÜRÜYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Basın Açıklamasını Valilik Yasakladı

NURİYE VE SEMİHE DESTEK SÜRÜYOR

Didim Demokrasi Platformu açlık grevi yaparken önce gözaltına alınıp ardından tutuklanan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile ilgili basın açıklamasını çarşıda yapmak için yaptığı müracaatın Valilik kararıyla yasaklanması üzerine Didim KESK binasında yapıldı.

Didim Eğitim Sen Temsilcisi Turgay Elçi açıklama öncesi yaptığı açıklamada Aydın Valiliğinin güvenlik gerekçesi ile 6 Haziran’a kadar KESK’in yapacağı eylemleri yasaklamasını ve tutuklanan Nuriye ve Semih’in sağlık durumlarında kötüye gitmenin sorumlusunun hükümet olacağını söyledi. Ankara’da iki insanın açlık eylemini yaptıkları Ankara Yüksel Caddesindeki İnsan Hakları anıtının ablukaya  alınmasını kınadı ”

Demokrasi Platformu adına hazırlanan basın açıklaması emekli öğretmen Sürmeli Bal tarafından yapıldı.

“ Tutuklanmamaları halinde adaletin işleyişine zarar verecekleri gerekçesiyle tutuklanan Nuriye  Gülmen ve Semih Özakçanın  hemen serbest bırakılması ve taleplerinin karşılanması ve yaşamlarına sağlıklı bicinde sürdürmelerini istiyoruz” denilen açıklamada “Hukuksuz İhraç edilen kamu emekçilerinin tutuklanması, siyasi iktidarın kapıldığı korkunun göstergesidir. Bu tutuklamalar talimatla yapıldığı çok açıktır,  tutuklanan iki öğretmenle görüşen AKP’lilerin KHK ile görevden alınanların durumun değerlendirileceği bir komisyon kurulacak ve ilk önce Semih ve Nuriye’nin durumu görüşülecek denilmesine rağmen AKP’nin milyonları açlık, işsizlik ile terbiye etmekten  ve itaat etmeye zorlamasından vaz geçmelidir” denildi.

Açıklamanın son bölümünde “Didim Demokrasi Platformu olarak Nuriye Gülmen ve Semih Özakçan’ın iradelerini zor kullanarak yok sayılabilecek her türlü olumsuzluk için hükümeti şimdiden uyarıyoruz” denildi.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü