24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 29 Mayıs 2017 16:13

TEMACI ÖĞRETMENİN ÖĞRENCİLERİNDEN ÇEVRECİ SKEÇLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TEMACI ÖĞRETMENİN ÖĞRENCİLERİNDEN ÇEVRECİ SKEÇLER

Mahir Özgür Damar 4 B sınıfı mezuniyetlerini çevreci duyarlılıktaki 3skeçle gerçekleştirdi. 27 Mayıs 2016 Cumartesi günü Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık kültür merkezinde sahnelen eserler öğrenci velileri, öğretmenler tarafından izlendi. Gösteriye sürpriz olarak Salih Bozkurt'un daha önce görev yaptığı Çine'deki görevi sırasında mezun ettiği öğrencileri ve öğrenci velileri de salona geldiler.

Sınıf öğretmeni Salih Bozkurt TEMA ile birlikte bir çok etkinliği  hazırlamasıyla tanınıyor.

4B sınıfı öğrenci velileri temsilcisi Özlem Özünlü çocuklarının eğitimleri devam ederken öğretmen Salih Bozkurt tarafından sınıftaki tüm çocukların rol aldığı 3 ayrı oyunu sahneye koyduklarını  Salih öğretmenin mesai saatleri dışında çocuklarla ilgilenerek bu etkinliği oluşturduğunu söyledi.

Sağlık yaşamı, çevre dostu olması ve hayvan sevgisini anlatan 3 oyunun zevkle  seyredileceğinden emin olduğunu ve çocuklarını orta öğretime hazırlayan öğretmen Salih Bozkurt'a çocuklarını hem bilgili hem de çevreci yetiştirdiği için teşekkür ettiğin söyledi.

Sergilenen oyunlardan ilki” Önce Sağlık’ı” Cengiz Tan yazmış , ardından sahnelen “Çöpiş İle Kıpkıp’ın” yazarı da Aysel Güney, Son oyun “Nuh’un Uzay Gemisi” skecinin yazarı da Hakan Atalay, her üç skeçte farklı çocuklara rol verilerek sınıftaki tüm öğrenciler oyuna katılabildiler. Oyunların Sonunda  Mahir Özgür Damar İlköğretim Okulu Müdürü Yaşar Yıldırım öğretmen Salih Bozkurt’a çiçek vererek çocukları tebrik etti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü