18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 29 Mayıs 2017 16:15

Büyükşehir Yeşilkent Yolunu Unuttu mu?

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Büyükşehir Yeşilkent Yolunu Unuttu mu?

Geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan, kavşak, kaldırım ve yol çizgi düzenlemesi biten Yeşilkent yolu daha kaderine terk edildi.

Kavşak düzenlemesinin ardından tahminen park ve bahçeler düzenleme yapacağı düşüncesiyle getirilip dökülen toprak yığıntısında ilgisizlikten yabani ot büyümeye başladı.  Altınkum’a dönüş kavşağıda olan bu noktada dar olmasından kaynaklı şikayetin yanı sıra görüş alanını kapatan bu toprak  tepeciğinin  ne zaman kaldırılacağı konunda herhangi bir çalışma da yok .

Yeşilkent yolu boyunca sitelerde ikamet eden Didimliler bu durumu “Güzergah boyunca yıldızlı otellerin ve çok sayıda konutun olduğu düşünülürse bu yol bu güzergaha yakışmıyor” diye eleştirdiler.

Yeşilkent yolu düzenlemesi ile bağlantı yolları düzenleme çalışmaları yapılmasına rağmen kot farkından kaynaklı bazı sorunlar yaşansa da bu güzergahtaki büyük sorunlardan biriside bitirilen bu yolun hiçbir noktasında belirlenmiş bir durak, yolcu indirme bindirme noktasının olmaması.

Sarı Civciv sürücülerinin inisiyatifine  göre yolcu indirilip bindirilme yapılması da zaman zaman trafiği aksatıyor ve can güvenliğini tehlikeye sokuyor.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü