19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 01 Haziran 2017 14:59

SALONA GELEMEYENLER İÇİN YİNE SOKAKTA SERGİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SALONA GELEMEYENLER İÇİN YİNE SOKAKTA SERGİ

Didim Esra Karakaya Anadolu Lisesi öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yılda resim ve fotoğraf sergilerini sokakta açtılar. Sokakta sergilenen resim ve fotoğrafların  açılışını Didim Esra Karakaya okulu müdürü ve öğretmenleri birlikte yaptılar. .

Okulun kurucuları Nazire Karakaya, Kadir Karakaya’nın da katıldığı Didim Cumhuriyet Caddesi Merkez Camii karşısında açılan Resim ve Fotoğraf sergisini Didimliler  ilgi ile gezildi. Eğitim yılı boyunca yapılan resimlerin bu şekilde sokakta sergilenmesi Esra Karakaya okulu için bir gelenek haline gelirken Resim Öğretmeni Ayşe Tor ''bu sergi öğrencilerimizin el emeği ve göz nuru ile meydana geldi. İlgi ve alaka ile gezilmesi gereken bir sergi ''dedi.
Okulun Fotoğraf kulübü  öğretmeni
Turgut Ege de yaptığı açıklamada “ bazı fotoğrafların cep telefonuyla çekilmiş olmasına rağmen bu sergi öğrencilerimizin ilk deneyimi bir çoğu telefon ile çekilen fotoğraflar ama hepsinde bir mesaj var ilgi ile bakıldığında görülür'' dedi.

Sergiyi Esra Karakaya okul müdürü Yunus Ege, Resim Öğretmeni Ayşe Tor, Fotoğraf Öğretmeni Turgut Ege sergiyi gezmeye gelenlere resimler ve fotoğraflar hakkında bilgiler verdi.

Sergi dün’de (1 Haziran 2017) Altınkum Yalı Caddesi üzerinde açıldı ve burada da çok sayıda Didimli sergiye ilgi gösterdiler. Sergide 27 Fotoğrafın yanı sıra 73 tane tual üzerine yapılmış tablo ve 4 Aliminyum folyo çalışması ile 4 adette  resim kağıdına pastel boya ve guaş boya çalışması sergilendi.

Fotoğraflar arasında en ilgi çekeni kendisi kuş gözlemcisi olan Turgut Ege’nin kendi çektiği ayağına olta misinası ve mantarı takılmış martı resmi deniz kirliliğinin gökyüzündeki halini anlatan bir resim olmuş.

Altınkum Yalı Caddesi üzerindeki sergiye gösterilen ilgiden menün olduğunu belirten resim öğretmeni Ayşe Tor “bu yıl iki yerde sergi açarak resimlerimizi Didimlilerin ayağına götürdük, önümüzdeki yıl sergimizi Apollon tapınağı etrafında açmayı planlıyoruz” dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü