18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 05 Haziran 2017 14:18

GEZİYİ UNUTMADILAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GEZİYİ UNUTMADILAR

Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclisi üyeleri kent meydanında yaptıkları basın açıklaması ile 4 yıl önce İstanbul Gezi Parkında başlayan ve tüm ülkeye yayılan, içinde Berkin Elvan’ında bulunduğu 9 kişinin ölümüne sebep olan gelişmelerle ilgli basın açıklaması yaptı.

Didim Cumhuriyet Meydanında yapılan açıklama: “Milyonlar ‘Artık Yeter’ diyerek sokağa  çıktılar, bizim yerimize karar alamazsınız biz varış diyen, gerekçeleri farklı olsa da ortaklaştıkları şey aynıydı, 15 gün boyunca memleketin kalbinde bir ütopya, bir düş yaşandı, bir itiraz dile getirildi” diyerek başladı.

Ölen gençlerin isimlerin tekrar edildiğinde burada diye seslenilen açıklama sırasında da öldürülen gençlerin isimleri anıldı ve “Düşlediğiniz şey eğer eşitlik, kardeşlik ve özgürlük kavramının öne çıktığı başka bir  dünya ve memleketse düşü gerçekleştirmek için mücadele etmek gerekir, Haziran şafağında yitirdiğimiz kardeşlerimizin görkemli Gezi yakalanmasının biz söylediği şey budur” denildi.

Açıklamanın son bölümünde “Gezi Gelecektir ve gelecek ona inanarak mücadeleyi göze alanlarındır. Yaşasın eşitlik, kardeşlik ve özgürlük ütopyası”  denildi.

 

Didim Haziran Hareketi meclisi ertesi gün (4 Haziran 2017) Didim Tavşanburnu Orman Kampında bir araya gelerek Didim’de gelişmekte olan siyasi gelişmeleri ve takınılacak tutum üzerine görüş alışverişinde de bulundular, ve 4 Yıl önce başlayan sürecin devam ettiğini ve sokaklarda olmak gerektiği görüşüyle halaylara çektiler.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü