24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 05 Haziran 2017 14:24

GENÇLER NAZIM’I ALTINKUMDA ANDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GENÇLER NAZIM’I ALTINKUMDA ANDI

CHP Didim İlçe örgütü Gençlik kolları şair Nazım Hikmet’i Bu Memleket Bizim şiirindeki dizeleriyle andılar. Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ında katıldığı anmada Yerel sanatçılar Nazım Hikmet’in bestelenmiş eserlerini yorumladılar.

Gençlik kolları adına CHP Didim Gençlik Kolları Başkanı Erencan Yitmez yaptığı konuşmaya “Sanata ve sanatçısına sahip çıkıp yaşatanlar  hepiniz büyük üstat Nazım Hikmet Yoldaşımızı 54 ölüm yıldönümünde anmak için buraya geldiniz teşekkür ederiz.” Diyerek başladı.

Türkiye’nin toplumsal yaşamı ile örtüşen Nazım Hikmet’in yaşamı aynı zamanda Demokratikleşme, özgürleşme, emeğin savunulması ve bağımsızlık kavgasının tarihi gibidir.

Bu anlamlı tarihi sahiplenmek ve gelecek yüzyıla taşımak, tüm özgürlük ve aydınlık savaşımcılarının zorunlu görevlerinden olduğuna inanıyoruz.

İnsanın, sevdanın, güzelliklerini, özgürlüğün, türküsünü söyleyen Nazım Hikmet, ülkemizin, ve halkımızın aydınlık savaşçısı olarak onurumuzu ve vicdanımızı temsil etmiştir” dedi.

Erencan Yitmez konuşmasının son bölümünde  “CHP Didim Gençlik kolları olarak, büyük çınar hala kalbimizde yaşıyor saygı ve minnetle anıyoruz, şiirleri, ve türküleriyle yolumuza devam edeceğiz, söz veriyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü