19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 06 Haziran 2017 12:38

Didim FETÖ davasında 1 Tahliye

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim FETÖ davasında 1 Tahliye

 

Didim'de yakalanarak tutuklanan9'u tutuklu 44 sanıklı davanın  5 Haziran 2017'deki duruşmasında  Zaman Gazetesi Didim Abone sorumlusu tahliye edildi.

Aydın’da yürütülen Didim  FETÖ/PDY çatı davası  kapsamında açılan, 9’u tutuklu toplam 44 sanığın yargılandığı dava ya devam edildi.

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesince Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ndeki  Fethi Sekin Toplantı ve Konferans Salonu'nda görülmeye başlanan duruşmaya, sanıklar, avukatları ve yakınları  ve basın mensupları katıldı.

Sıkı güvenlik önlemelerinin alındığı davada mahkeme bazı kurumların görüşlerinin alınması için yazı yazılmasına  ve 26 Temmuz gününe ertelenmesine karar verdi.

Son dakikada mahkemenin verdiği bir kararla Zaman gazetesinin Didim abone sorumlusu olduğu belirlenen ve “Örgüt üyesi olmak ve örgütün yayın organı olan Zaman gazetesine abone kazandırmak” suçlarından yargılanana Oğuzhan Pir'in tahliyesine karar verildi.

Pir’in ifadesinde; “2013 yılında bu sefer Didim'e geldim, Didim ilçesinde  bir gazete dağıtım şirketinde Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisi dağıttım, 2015 yılında Didim ilçesinde yerel bir gazete de dağıtmaya başladım, 2015 yılının Kasım ayına kadar Didim ilçesinde adı geçen gazete dağıtım şirketinde  zaman gazetesi ve sızıntı dergisi dağıtımı yaparak geçimimi sağladım, 2015 yılı Kasım ayından sonra da dağıtım ve reklam üzerine kendi adıma bir iş yeri açtım, bu iş yerimi açtıktan sonra FETÖ ve ona bağlı şirketten tamamen bağımı kopardım. 2016 yılının Haziran ayında Didim'deki kendime ait iş yerini kapattım ve babamın ikamet ettiği Malatya iline gittim, iş yerimi işlerimin kötü gitmesi sebebiyle kapatmak zorunda kaldım, bunun dışında iş yerimi kapatmamın herhangi bir başkaca özel sebebi yoktur” dediği öğrenildi.

 

Didim ilçesinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Aydın Cumhuriyet Savcısı Ahmet Çamoğlu tarafından hazırlanan 35 sayfalık iddianame Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

 

Haklarında 7,5 yıldan 22,5 yıla kadar hapis cezası istenen sanıklara "devlet kurumlarını ele geçirerek anayasal düzeni yıkarak yerine totaliter ve otoriter bir cemaat oligarşisi, zümre hakimiyetine dayanan devlet düzeni kurmak amacı ile hareket eden silahlı terör örgütü FETÖ'nün üyesi oldukları, şüphelilerin eylem birliği ve suç paylaşımı içerisinde hareket ederek Aydın ili ve Didim ilçesinde yapılanmada yer aldıkları, 15 Temmuz 2016 günü ülke genelinde cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti devletini ve anayasal düzenini ve hükümetini yıkmak amacı ile darbe teşebbüsünde bulunanlara destek verdikleri, terör örgütü FETÖ ile iltisaklı oldukları, bu bağlamda şüpheliler ile ilgili yapılan araştırmalar ve toplanan delillere göre terör örgütü üyesi oldukları" oldukları, bu bağlamda şüpheliler ile ilgili yapılan araştırmalar ve toplanan delillere göre terör örgütü üyesi oldukları" suçlamaları yöneltilmişti

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü