23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 07 Haziran 2017 15:41

BELEDİYE MECLİSİ’NDE 12 KARAR OY BİRLİĞİ İLE ALINDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BELEDİYE MECLİSİ’NDE 12 KARAR OY BİRLİĞİ İLE ALINDI

 

 

Didim Belediyesi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince Haziran ayı 1. Oturumunu 7 Haziran günü saat 14:oo'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda yaptı.

Toplantı öncesi tüm meclis üyelerine gündemin 3. Maddesindeki konuyla ilgili örneklerin bulunduğu bir paket dağıtıldı.

Meclis üyeleri Özgür Makascıoğlu, Aydan Aşık Şener, Mustafa Kıray, Salih Yarmacı ve Celalettin Erol’un mazeretli olarak katılmadıkları  toplantıda ek gündem maddesi de olmayınca mevcut 13 madde ile başlandı.

 

Gündemin ilk maddesi olan  Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün   529 sayılı “Efeler  Mahallesi’nde Yeni Pazar Yeri Kurulmasını” istediği yazısı,  Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu başkanlığındaki,   Toplum Sağlığı Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Ziraat Odası ve Esnaf Sanatkarlar Odası Temsilciliği ,  İlçe Tarım müdürlüğünden temsilcilerinden oluşan komisyonca karar alınmasına rağmen hukuki durumun değerlendirilmesi için hukuk komisyonu kontrolüne gönderilmesi  önerisi oy birliği ile kabul edildi.

Destek Hizmetler Müdürlüğü’nün “Dikiş Nakış Kurs Yeri İşletme İzni” konulu yazısı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün   “ Didim Belediyesi Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Süs Bitkileri Üretim Fidanları Ürünleri İşletme İzni” konulu yazısı ve yine Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 01.06.2017 tarih ve 384 sayılı “ Didim Belediyesi Seramik Atölyesi Ürünleri İşletme İzni” konulu yazısı İçişleri bakanlığı izni alınması için belediye meclis kararı gerekli olduğu için hukuk komisyonuna gönderilmesi konuları oy birliği ile kabul edildi.

 

Gündemin  5.6. 7 ve 8. Maddeleri olan Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün 01.06.2017 tarih ve 1625 sayılı “ Didim Belediyesi Teşkilat Yönetmeliği’nde Belirtilen Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün Görevlerinin Revize Edilmesi” konusu, Fen İşleri Müdürlüğü’nün aynı  tarih ve 703 sayılı “Didim Belediyesi Teşkilat Yönetmeliği’nde Belirtilen Fen İşleri Müdürlüğü’nün Görevlerinin Revize Edilmesi” konusu,  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün aynı tarih ve  303 sayılı “ Didim Belediyesi Teşkilat Yönetmeliği’nde Belirtilen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Görevleri Mevzuatına İlişkin Revize Çalışması” konusu ile yine Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 01.06.2017 tarih ve 585 sayılı “ Didim Belediyesi  Sosyal İşler ve  Yardım Esasları Yönetmeliği” konulu yazısında ile yönetmeliklerde eksik kalmış ya da birimler arası yetki  karmaşası yaratabilecek bazı maddelerin eklenmesi ya da revize edilmesi konuları  hukuk komisyonunun görüş alınmak üzere sevk edildi.  4 maddenin tümü oybirliği ile kabul edildi.

 

Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 660 sayılı “Taşınmazların İdaresi Hakkında Yönetmelik”  koşunusun meclis kararı alınmak suretiyle İçişler Bakanlığına ve Sayıştay’a gönderilerek, Didim Belediyesi taşınmazların kiralanması, satılması ya da takas yoluyla kullandırılması konularının değerlendirilmesi için  Hukuk komisyonu görüş istenmesi kararı oy birliği ile komisyona gönderildi.

 

Gündemin 10. Maddesindeki Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen; 945 ada 3, 4, 5 parselde imar planı değişikliği teklifine ait İmar Komisyonu Raporu komisyonda imar uygulamalarına ve değişikliği istenen konunum plan notları ve mevzuata ait olmadığı için Nuh Ali Yılmaz’ın kabul etmesine rağmen reddedilen haliyle oylamaya sunuldu, Nuh Ali Yılmaz dışında diğer üyelerin  oyuyla komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

 

Gündemim 11, 12 ve son maddesi, Didim Belediye meclislerinde daha önce görüşülüp reddedilmesine rağmen tarafların imar uygulamasındaki değişiklik teklifleri farklı bir öneri olup olmadığına bakılması için imar komisyonuna sevk edildi.

 

Bunlardan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 1240 sayılı “ S.S. Didim Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin Plan Tadilatı Talebi”,  “İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 1239 sayılı “Vakıflar Genel Müdürlüğü Aydın Bölge Müdürlüğü’nün Plan Tadilatı Talebi” ve İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün  1242 sayılı “ İmge Elektrik şirketinin  Plan Tadilatı Talebi”  yeniden değerlendirilmek üzere oy birliği ile komisyona gönderildi.

 

 

Haziran ayı oturumu bu karardan sonara sona erdi ve Haziran ayı ikinci oturumu komisyon kararlarını değerlendirmek üzere 12 Haziran  Pazartesi günü saat 14’de yeniden toplanmak üzere kapatıldı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü