18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 07 Haziran 2017 15:42

AKBÜKLÜLERE MÜJDE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Akbük Kanalizasyona Kavuşuyor

AKBÜKLÜLERE MÜJDE

Didim Akbük mahallesi altyapısı olmadan yerleşime açılmış bölgelerinde yaşanan sorunların başında gelen fosseptik taşmaları, yetersiz vidanjör şikayetlerine çözüm getirecek olan kanalizasyon çalışmaları için ilk adım atılıyor.

82,213 metre uzunluğunda 1760 bacalı  ve 12 bin metre parsel bağlantı hattı ile 2000 adet parsel bağlantısı yapılacak ve 1 adet terfi merkezi yapım işini de kapsayan kanalizasyon ihalesi 6 Temmuz günü yapılacak.

İller Bankası Yatırım Koordinasyon Daire Başkanlığında  yapılacak olan ihale yer tesliminden sora 1080 günde tamamlanması planlanıyor.  4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 maddesi usulünce açık ihale yapılacak.

İhale ile ilgili dokümanların  İller Bankasının Çukurambar’daki  Doküman satış merkezinde 100 Tl karşılığı  alınabilecek olan ihale için yeterlilik belgesi ve iş bitirme belgeleri konusunda da bazı yaptırımlar var.

3 yıla yakın bir zamanda bitirilecek işle birlikte  cadde ve sokaklarda yol ve kaldırım çalışmaları da birlikte yürütülecek. Didim Belediyesi ilgili birimleri ve Büyükşehir Belediyesi birimleri yol çalışması ile birlikte kendilerine düşen işleri  yaparken, Telefon ve elektrik hatlarının yeraltına alınması ve konusunda planlanmanın yapılması da bekleniyor.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü