24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 08 Haziran 2017 14:46

AŞIK VEYSEL KOROSU SALONA SIĞMADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AŞIK VEYSEL KOROSU SALONA SIĞMADI

Didim Cemevi Aşık Veysel Türk Halk Müziği  Korosu Hatice Kum’un sunuculuğunu yaptığı  Şef Cem Sezgin yönettiği konserle Didimlileri Halk Müziğine doyurdu.

Didim Belediyesi ve Didim Cemevi’nin ortaklaşa organize ettikleri konser, 7 Haziran 2017 Çarşamba günü gerçekleşti.

Yaklaşık 2 aydır konser için çalışmalarını sürdüren gurup yine Anadolu’dan her yöreden eserler seslendirdiler.

Sunuculuğunu Hatice Kum’un yaptığı konser 7 Haziran 2017 günü saat 21,00’de Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde 2 Bölüm halinde gerçekleşti konserde toplam 27 eser seslendirildi ve 44 solo parça ile solistler geçidi haline gelen konser için salonda oturacak yer kalmayınca Türkü severler yerlere  oturup konseri dinlediler. Konserde Bağlamalarda Hüseyin Yıldızay, Cevahir Doğan, Raşit Yılman Bağlamalarda, Tarık Kural Akardion’da, Ersin Koçbaş Ud’u ile katılacak, Ritimlerde Mesut Özgiresun, Menderes Soydemir, türkülere  eşlik etti.

Konserde bir konuşma yapan Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan, seçim dönemlerinde etkinliklerde ön sıralarda protokol yerlerinin dolu olduğunu ve seçim sonrasında ilgi gösterilmeyen bu tür etkinliklerde bundan sonra Cemevi olarak protokole yer ayırmayacaklarını  belirterek tepkisini gösterdi.

İlhan çok sevilen Cemevi müzik guruplarından olan Aşık Veysel korosunun başarısını salona sığmayan seyirciye ulaşarak gösterdiklerini belirtti ve Didim hızla büyüyor ve artık  bu salon küçük ve yetersiz kalıyor, gerekirse  bir imza kampanyasıyla daha büyük bir kültür merkezi istediğinizi  ilgili makamlara ulaştıralım, 20 bin kişilik nüfus olduğu zamanların salonu olan Nurullah Kocabıyık Salonu artık hiçbir etkinliğe yetmemeye başladı dedi.

Yaz sezonu ile birlikte Cemevi müzik guruplarının koro ve konser çalışmalarına ara verileceğini ancak Didim Cemevi Yaz konserlerinin devam edeceğini de belirten İlhan, Yerel sanatçılarla başlayacak konserler serisinin  yıldız sanatçılarla devam edileceğini belirtti.

 

 

Son değişiklik Perşembe, 08 Haziran 2017 14:47
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü