18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 08 Haziran 2017 14:49

TÜRÇEV’İN ÖDÜLÜ BU YILDA DİDİM’İN

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TÜRÇEV’İN ÖDÜLÜ BU YILDA DİDİM’İN

Didim Belediyesi “En İyi Çevre Etkinlik Ödülü” Aldı

Geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda, verilecek olan ve   TURÇEV tarafından organize edilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bölgesel Çevre Merkezi - REC Türkiye, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri bölümü, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Selçuk Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü öğretim üyelerinden oluşan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu, geçtiğimiz yıl çevre ve çocuk şenliği etkinlikleri ile öne çıkan Didim Belediyesi, plaj kategorisinde, “En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri” ödülünü alan 3 kurumdan birisi oldu.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından organize edilen mavi bayrak töreninde, Didim Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Çevre Eğitim Etkinlikleri ödülüne layık görüldü. Düzenlenen tören ile ödül Başkan Atabay’a takdim edildi.

İstanbul Ataköy Marina’da düzenlenen ve  6 Haziran Salı günü gerçekleşen törenle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Dairesi Başkanı İbrahim Özdemir, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’a “En İyi Çevre Etkinlik” ödülünü takdim etti.

Ödül aldıktan sonra  bir konuşma yapan Didim Belediye Başkanı Atabay, Mavi bayrak almak kadar elde tutmanın da zor olduğuna değindi  belediye olarak bu ödülü 3.kez almaktan dolayı mutluluk duyduklarınıda  belirtti.

Atabay, “Önemli olan bayrağı aldıktan sonra çocuklarımıza ve gençlerimize eğitim verip bizim bıraktığımız işlere onların devam etmelerini sağlamak, gelecek nesillere de bu kültürün ne kadar önemli olduğunu anlatabilmesine yardımcı olmaktır” dedi. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) yapmış olduğu bu görevi önemsediklerini belirten Atabay, “bizlerde çocuklarımızı eğitip çevre sevgisi aşılayarak bu vakıfın yaptığı görevlere bir parça destek olmak istiyoruz” dedi.

Bu kapsamda  geçtiğimiz yıl 4 Haziran günü Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu 2015 yılında yapılan etkinliklerin değerlendirilmesi sonucu aynı ödülü Didim’e getirmişti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü