17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 10 Haziran 2017 22:47

CUMHURİYET MEYDANINA 2000 KİŞİLİK SOFRA KURULDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CUMHURİYET MEYDANINA 2000 KİŞİLİK SOFRA KURULDU

Didim Cumhuriyet Meydanında cumartesi günü 2000'ni aşkın Didimli birlikte iftar açtılar.

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak'ında katıldığı iftarın çalışmaları sabah erken saatlerden itibaren  başladı, Cumhuriyet meydanına kurulan masalar 2000 kişiye göre ayarlanmış olmasına rağmen iftar saatinde masalar yetmedi bazı Didimliler banklarda  yemeklerini yediler.

Kaymakamlığın organize ettiği iftar buluşması ilk başta Merkez cami yanındaki otoparkta yapılması planlanırken, katılımın fazla olacağı anlaşılınca kent meydanına alındı.

İftar saati yaklaşırken Didim müftülüğü imamları iftara gelenlere Kuranı Kerim Tilaveti dinlettiler.

İftar saatinden önce Cumhuriyet Meydanına gelen Vali Ömer Koçak'ı Didim Kaymakamı İskender Yönden ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay karşıladılar, birlikte masaları dolaşan Vali ve Kaymakam İskender Yönden'e Belediye Başkanı Deniz Atabay'da eşlik etti.

Tüm daire amirleri ve sivil topluk kuruluşları temsilcilerin katıldığı iftarda vali Kolçak  şeht aileleri ile aynı masada iftarını açtı.

iftar sonra Vali Ömer Koçak bir konuşma yaptı. Ramazan  sebebi ile birlik ve dayanışma ayında bir araya gelen herkese teşekkür etti ve tuttuğunuz oruçlar kabul olsun, bayrama da birlikte kavuşalım dileğinde bulundu, birlikte yemek yediği şehit ailelerine sabır ve metanet dileyen Vali Ömer Koçak vatan savunmasına şehit olan tüm vatan severlerinde cennet mekan olduklarını  söyledi.

Kendilerinin her ne kadar yönetici sıfatında olsa da bu halk için görev yapan birer hizmetkar olduklarında belirten Vali Koçak herkese bu mübarek aya kavuşmaktan dolayı hayrılar diledi ve gelecek bayramlarını tebrik etti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü