18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 12 Haziran 2017 15:10

ENGELSİZ ÇAYBAHÇESİ HİZMETTE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ENGELSİZ ÇAYBAHÇESİ HİZMETTE

Didim Yöresi Engelliler Derneği (DİYED)  Akbük’te engelsiz çay bahçesini hizmete açtı. Geçtiğimiz yıl ilk kez hizmet vermeye başlayan çay bahçesi için yakında bulunan bir otel plaj kumu ile çevre düzenlemesi yapmış ve engellilerin denize tekerlekli sandalyeleri ve koltuk değnekleri ile  rahatça ulaşabilecekleri bir de rampa düzenlemesi yapıldı. Ancak bedensel engellilerin denize ulaşabilmeleri ve için gerekli olan  asansör ve hizmet verecek olan bir fizyoterapistin eksikliği  hissediliyor.

Bu sene plaj kumu için Didim’de resmi kurum inşaat ihaleleri işi alan Soylu İnşaat Firması sahibi Muharrem Soylu’nun Peyzaj düzenlemeleri ve plaj düzenlemesi için gerekli kumu temin edeceği öğrenilen plajın önümüzdeki hafta eksikleri giderildikten sonra tam kapasite hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.

DİYED Başkanı Bedri Altıntaş geçen yılda işletilen büfenin bu yıl yine engellilere hizmet vereceğini ve ayrıca buradan hizmet almak isteyen Didimlilere vereceği hizmetler karşılığı  hem derneğe gelir temin edecek hem de nezih bir ortam sağlanacak.

Didim Yöresi Engelliler Derneği yararına işletilecek olan bu plajlı çayevinden elde edilecek gelir de yine Didim Yöresi Engelliler Derneğine kalacak.

DİYED BAĞIŞ TOPLAMAZ

 

Gelir getirici çalışma olarak hiçbir zaman bağış toplama yöntemini seçmediklerini de belirten Altıntaş; “DİYED’in gönüllülerinin destekleri ile engellilere ulaştığını belirtirken, son bir haftadır sıkça aldığımız telefonlar ve şikayetler doğrultusunda Didimliler uyarmak istiyorum, İlçemizde Engellilerle alakası olmayan ama Engelliler adına sahte makbuz ve izin belgeleri oluşturarak çeşitli yollarla para toplayan kişi ve kuruluşlar dolaşmaktadır. Tekrar söylüyoruz kapı kapı dolaşıp vatandaşlarımızın duygularını sömüren, toplamış oldukları bu paraların nereye gittiği belli olmayan bu istismarcı insanlara itibar etmeyiniz. . Didim Engelliler Derneği olarak, bu fırsatçı ve sömürücü kişi ve kuruluşlarla mücadelemiz her zaman devam edecektir. İş yerinize, mahallenize, kapınıza gelen bu rantçıları , anında İl Dernekler Müdürlüğüne ve 155 nulu telefonla kolluk kuvvetlerine ihbar etmenizi rica ediyoruz. Ayrıca ilgileri ve duyarlılıkları ile bu istismarcıları, arayarak bize bildiren tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Biz birlikte güçlüyüz.  Bu sömürücülere fırsat tanımayalım” açıklamasında da bulundu.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü