19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 13 Haziran 2017 14:27

TOKİ SAKİNLERİ ÜVEY EVLAT MI?

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TOKİ SAKİNLERİ ÜVEY EVLAT MI?

Akyeniköy TOKİ konutlarında oturanlar belediye hizmetlerinden yararlanmak için ilgi bekliyor.

Didim -Akbük güzergahındaki  Söke - Bodrum yol ayrımında 2010 yılında yapılan ve yaklaşık 150 ailenin yaşadığı TOKİ konutlarında oturanlar kendilerinin medeniyete ulaşmak için toplu taşımacılık hizmetlerinden yararlanamadıkları,  toplu taşımacılık hizmeti yapan Aydın Büyükşehir  Belediyesi dahil  toplu taşıma araçlarının 4 saate bir yapılması ve özellikle yaz aylarında başlangıç noktalarında dolması nedeniyle ayakta bile yolculuk yapamadıklarından, TOKİ’ye giriş yapılan yerden geri çıkılması düzenlemesi yapıldığı için de araçların TOKİ’ye girdikten sonra çıkamadıkları ya da ters yönden çıkış yapmak zorunda kaldıkları için girmediklerinden şikâyetçiler.

Gazetemiz ziyaret eden bir gurup TOKİ sakini; “Yalnızca 1 market dışında her hangi bir sosyal alanımız yok, küçük sağlık sorunları için bile Akyeniköy Sağlık Ocağına gitmek durumundayız ve toplu taşımadan yaralanamıyoruz, otostop çekerek ya da şehirlerarası yolcu taşıyan firmalardan yararlanıp iki araçla gitmek durumunda kalıyoruz.

Deniz ve ya başka bir zaman geçirecek yere gitmek aklımızdan bile geçemez hale geldi, toplu konut yapılırken şehirden uzak olması bizim suçumuz değil, belediye hizmetleri, Aydem işlemlerini yapmak biz bir eziyet oluyor “ dediler.

TOKİ de ikamet etmenin avantajı yanında ulaşım konusundaki zorluğundan yakınan vatandaşlar ; “İsteğimiz büyükşehir hizmeti olan sarı civcivlerin hattının birinin buradan geçmesi ve şehiriçi taşımacılık yapan minibüslerinde daha sık aralıklarla buradan geçmesini istiyoruz. Biz kendimizi üvey evlat gibi hissediyoruz.  Vergimizi veriyoruz, hizmetimizi alamıyoruz” şikayetinde bulundular

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü