17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 13 Haziran 2017 14:27

AK PARTİ PAZAR YERİNE HAYIR DEDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AK PARTİ PAZAR YERİNE HAYIR DEDİ

Didim Belediye Meclis 1. Oturumunda komisyonlara gönderilen  gündem maddelerini görüşmek üzere yeniden toplandı.

İkinci birleşim Belediye Başkanı Deniz Atabay başkanlığında başladı. Oturuma meclis üyelerinden  Hatice Gençay, Murat Parmaksız, Mustafa Kıray, Salih Yarmacı ve Özgür Makascıoğlu mazeretli olarak katılmadı.

Gündemin ilk maddesinde ise Hukuk Komisyonuna sevk edilen Efeler  Mahallesi’nde yeni pazar yeri kurulması konusu ele alındı. Daha önce  toplanan Pazar yeri tespit komisyonundan gelen raporun olumlu olmasına rağmen ve hukuk komisyon raporunun okunmasının ardından Ak Parti grubu bu maddeye hayır oyu verdi, ancak   rapor oy çokluğuyla kabul edildi. Komisyona gönderilen  ikinci madde olan “Didim Belediyesi Teşkilat Yönetmeliği’nde Belirtilen Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün Görevlerinin Revize Edilmesi” ve görev tanımlarının yeniden düzenlenmesi konusu komisyondan gelen raporla da düzenlenmiş olmasına rağmen,  MHP’li ve Ak Partili hayır oyları karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

Yine başka bir düzenleme olan ve gündemin üçüncü maddesi olan “Didim Belediyesi Teşkilat Yönetmeliği’nde Belirtilen Fen İşleri Müdürlüğü’nün Görevlerinin Revize Edilmesi” konusu da  Hukuk Komisyonun raporunun okunmasının ardından Ak Partili üyelerin  hayır oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Oturumun dördüncü maddesinde yine Didim Belediyesi Teşkilat Yönetmeliği’nde bulunan “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Görevleri Mevzuatına İlişkin Revize Çalışması”bu maddede oy çokluğu ile  kabul edildi. ele alındı. Beşinci gündem maddesi “Didim Belediyesi  Sosyal İşler ve  Yardım Esasları Yönetmeliği” de ele alındı. Bu gündem maddeside Ak Partililerin hayır oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.  AK Parti grubun hayır oyuna karşılık rapor oy çokluğuyla kabul edildi.
Son Dört Maddede Oy Birliği

 

Gündemin son dört maddesi  oybirliği ile kabul edildi. Bunlardan “Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün 01.06.2017 tarih ve 660 sayılı “Taşınmazların İdaresi Hakkında Yönetmelik” konusu ele alındı. Komisyonun ek süre talebi oy birliğiyle kabul edildi. Diğer 7-8 ve 9. Maddelere imar komisyonundan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü