20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 13 Haziran 2017 14:28

ÇEVRE FELAKETİ ÖNLENDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÇEVRE FELAKETİ ÖNLENDİ

Mavi Şehir,  SağTur, tarafından gelen ve toplamda 30 km olan kanalizasyon hattı artıma tesislerine ulaşamadan Nazilli Umut Sitesi bölgesinde Sansar koyuna yakın bölgesinde önceki gün gece yarısı arıza verdi.

ASKİ ekiplerinin haberdar oldukları arızaya kısa zamanda müdahale edilerek, pis suyun denize ulaşması önlendi.  58 cm çaplı  kanalizasyon borusu bölgeye yakın vana istasyonundan kapatılarak ve bölgede boşalan  kanalizasyon atığının deniz ulaşma yerlerinden iş makineleri ile kapatılması sonucu büyük bir felaket önlendi.

Yapılan çalışmalar sonucu  denize ulaşmadan engellenen bölgede  pis su sebebiyle halen göl haline gelmiş ve  bazı alanlarında bataklık haline geldiği görüldü ve alanlarla ilgili  olarak ASKİ ekiplerinin bir çalışma yapacağı da öğrenildi. Önce vidanjörlerle çekilecek olan pis sudan sonra bölgenin dezenfekte edileceği ve atıktan etkilenen arazinin toprağının burada uzaklaştırılacağı ve bu bölgede  balıkçılık yapanların ve  yakınındaki site sakinlerinin denize girseler bile kokuyu bir müddet daha çekecekleri sanılıyor.

 

 

Son değişiklik Salı, 13 Haziran 2017 14:29
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü