22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 14 Haziran 2017 14:07

Akbük Demokrasi Platformu “Hayır Sürüyor” Kararı Aldı.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Akbük Demokrasi Platformu “Hayır Sürüyor” Kararı Aldı.

Didim Akbük’te referandum sürecinde Hayır kampanyasını birlikte yürüten STK’lar ve bazı bireysel katılımcılardan oluşan Akbük Demokrasi Platformu önceki gün AKÇED’e ait olan Karavan’da buluştular.

Didim’de ve Akbük’te yürütülen Hayır kampanyası ile ilgili  değerlendirmelerin de yapıldığı toplantıda bundan sonraki süreçte neler yapılacağı  konusundaki öneriler değerlendirildi.

Platform un kararlarından olan ve zeytin ve çevre katliamı ile ilgili farkındalık etkinliği olan ve  önceki gün tasarısı tamamen geri çekilen Zeytin Yasası ile ilgili olarak eylem kararı almıştı.

Platform günlük yaşamda devam eden hak kayıplarına neden olacak Kıdem Tazminatı, Çocuk İstismarı ve Kadın Cinayetleri, Eğitimde planlanan değişiklikler ile mevcut karma eğitimin değiştirilmesine yönelik gayretleri dikkatle inceleme ve  kısa sürede tepki verme kararı aldı.

Platforma katılan kurumlar ve kişiler referandumda oylarının çalındığına inandıklarını görüşünde ortaklaştılar ve ‘Hayır’ Kazandı bizde hayır için devam edelim kararını aldılar.

Önümüzdeki günlerde gündeme göre hareket edecek olan Platform katılımcıları 1 Eylül Barış Gününde farklı bir etkinlikle barışa dikkat çekme kararı aldılar ve çalışmaya önümüzdeki günlerde başlanacak.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü