14 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 15 Haziran 2017 15:16

ADALET YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ADALET YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

MİT Tırları diye biline yardım tırlarından silah çıkmasının haberini yapan ve hakkında açılan dava neticesinde tutuklanan Eski gazeteci,  İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu için Adalet yürüyüşü düzenlendi.

CHP Genel Merkezinin tüm ülke çapında yapmaya karar verdiği yürüyüş Didim’de de yapıldı.

CHP ilçe binası önünde toplanan Didimliler, ellerinde “Adalet” ve “Enis Berberoğlu Yalnız Değildir”azılı pankartlarla Cumhuriyet Meydanına kadar yürüdüler. Yol boyunca sloganlar atan guruba yoldan da katılanlar olunca kalabalık arttı.

Meydan’da bir konuşma yapan  CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş, dün tutuklanan İstanbul Milletvekili  Enis Berberoğlu’na yapılanı kınadı yapılan eyleminde 15 yıldır iktidarda olan AKP hükümetine karşı bir hesap sorma olduğunu söyledi ve ve CHP Genel merkezinin başlattığı İstanbul’dan Ankara’ya Adalet yürüyüşüne selam gönderdi ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP İl Başkanı Bayram inci ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ında katıldığını, önümüzdeki günlerde Didim CHP ilçe başkanlığını olarak bu yürüyüşe katılacaklarını belirtti.

Berberoğlu ile birlikte cezaevinde onlarca gazeteci olduğunu hatırlatan Karataş “Ortadoğu’da  yürütülen kirli savaşla ilgili haber verenlerin suçlu olamayacağını, asıl suçlunun savaşı savaşa destek olanlardır” dedi.

Karataş hapiste olan gazetecilerin ve Ölüm sınırına yaklaşan tutuklu öğretmen Nuriye ve Semih’inde  serbest bırakılmasını istedi ve bunları yapanlardan hesap sorulacağını söyledi.

Konuşması sloganlarla kesilen  Karataş’ın konuşmasının ardından gurup bir süre daha solagan attıktan sora dağıldı

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü