18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 16 Haziran 2017 13:03

"ADALET HERKESE LAZIM"

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Başkan Atabay, Didimlilerin Desteğini Kılıçdaroğlu'na iletti

"ADALET HERKESE LAZIM"

Milletvekili Enis Berberoğlu'nun gazeteci olduğu dönemde  haber yaptığı ve toplumda 'MİT TIR'ları diye bilinen araçlarda yapılan aramalarda  yardım malzemesi yerine silah çıktığına dair olayla ilgili yürütülen yargılama sonucu ajanlık suçlaması ile 25 yıl hapis cezası verilmesi üzerine CHP başta olmak üzere muhaliflerin siyasi partilerin başlattığı "Adalet Yürüyüşü" önceki gün (15 Haziran 2017) Ankara'dan başladı.

Enis Berberoğlu'nun tutuklanıp konulduğu Bayrampaşa Cezaevinde son bulacak olan yürüyüşe Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP Aydın Milletvekilleri de katıldılar.

Yürüyüşe katılmak için Çarşamba günü Ankara'ya hareket eden Başkan Atabay yürüyüşün ikinic gününde gazetemize yaptığı kısa açıklamada, gazetecilerle başlayan adaletsizliğin tüm topluma yayılmaması için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun çağrısı ile yürüyüş koluna katılma kararı aldığını belirtti ve Büyük Şehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte bu yürüyüşe katıldıktan sonra dinlenme çadırında Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na kendisinin ve Didim halkının destek mesajlarını ilettiğini "söyledi.

Atabay, Görev gereği işinin başında olacağını ancak yürüyüşün belli etaplarında adalet arayanlarla yan yana gelmeye gayret göstereceğini söyledi. Didim'den yürüyüşe destek için katılma programı yapıldığından hebardar olduğun da belirten Atabay Didim'e dönünce bu konuyla ilgili çalışmaları başlatacaklarını söyledi ve Aydın CHP il başkanlığı ile koordineli olarak bu konuların değerlendirileceği ve programın önümüzdeki günlerde netleşeceğini, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun yalnız yürümeyeceğinin tüm ülkeye gösterileceğini söyledi.

Kendisinin Ankara'daki yürüyüşe katıldığı saatlerde Didim'de de adalet yürüyüşçüleri olduğu haberini aldığını ve Adalet'in herkese lazım olacağı bilinciyle hareket eden ve 'damat adaleti değil gerçek adalet' arayan Didimlilere selamlarını iletti.

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü