24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 18 Haziran 2017 09:12

Didim Poseidon Bisiklet Derneği Resmen Kuruldu POSEİDON DERNEKLEŞTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Poseidon Bisiklet Derneği Resmen Kuruldu

POSEİDON DERNEKLEŞTİ

Didim'de bir çok etkinliğe gönüllü olarak katılıp, sağlıklı yaşam projeleri ve Didim'in tanıtılması çalışmalarını bisiklet üzerinden yapan Poseidon Bisiklet Gurubu resmi derneklerini kurarak artık resmi statüye kavuştular

2013 yılından bu yana sosyal medya aracılığıyla biraraya gelerek Didim'de birçok sosyal aktivite gerçekleştiren grup İbrahim Sümer'in başkanlığında dernekleşmiş oldular.

Dernekleşmelerinin ardından bir açıklama yapan Dernek  başkanı İbrahim Sümer; "bölgemizin bisiklet sporuna olan uygunluğu tartışılmaz nitelikte olması nedeniyle, Didim'de bisikleti hem sportif hem de bir ulaşım aracı olarak sevdirip yaygınlaştırmak için mücadele edeceklerini" dile getirdi.

Sümer; Biz gençlerimizi kötü alışkanlıklar yerine spora ve sağlıklı yaşama kavuşturabilirsek mutlu olacağız dedi. Önümüzdeki dönemde Didim'de hem festivaller hem de farklı projelerle Didim'e yeni bir soluk getireceğine inandıklarını" da belirtti.

Bisikleti ve Didim'i seven herkesi derneklerinde birlikte olmaya çağıran Dernek Başkanı İbrahim Sümer, saygı değer Didim halkına geleceğimiz olan sevgili gençlerimize hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Dernek üyeleri önceki günden beri gurup olarak yaptıkları gece turlarına artık dernek adıyla yapacaklar Dernek üyeleri ve bisiklet severler her Cuma günü saat21.30'da Cumhuriyet Meydanında buluşup Şehir içi Tur atarak varlıklarını gösteriyorlar, hafta sonlarında kendi belirledikleri menzillere pedal basarak hem spor yapıp hem de Didim'i tanıtmış oluyorlar.

Didim Cumhuriyet  meydanında 21.30 da buluşup yapılan  bisiklet ile turunda  , güzergah rotası  Cumhuriyet  meydanı, 19 Mayıs caddesi, Cumhuriyet caddesi , Atatürk Bulvarı, Apollon Tapınağı, Adnan Menderes Bulvarı üzerinden, devam etti ve Altınkum Barış Cafe verilen molanın ardından Atatürk Bulvarı ve Cumhuriyet meydanına varıldı.Tur süresince tüm katılımcıların kurallara uygun kask ve ışık bulundurma zorunluluğu var. Geçtiğimiz Mart ayında Çanakkale'ye tamamen kendi imkanları ile giden gurup burada Didim Pankartı ile Didim'e dikkat çekmişlerdi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü