18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 18 Haziran 2017 09:14

"ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜ DESTEKLİYORUZ!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

"ADALET YÜRÜYÜŞÜNÜ DESTEKLİYORUZ!

Eğitim Sen Didim Temsilciliği Yürütme Kurulu adına Öğretmen Turgay Elçi   "Adaleti Herkes İçin İstiyor Adalet Yürüyüşünü Destekliyoruz!" açıklaması yaptı.

Elçi yaptığı açıklamada; "Ne yazık ki Türkiye uzun süredir yaşam hakkı başta olmak üzere en temel hak ve özgürlüklerin yok sayan, hukuku askıya alan, muhalif her sesi susturmayı ve sindirmeyi arzulayan, her türlü demokratik hak arayışını şiddetle bastıran bir akılla yönetiliyor.

Üstelik bu yönetim aklı, sadece ve sadece kendi siyasi çıkarlarını ve ihtiyaçlarını gözetmekte, toplumsal kutuplaşmayı derinleştirerek, milliyetçiliği körükleyerek ve dini duyguları sömürerek hiçbir sınır tanımadan yoluna devam etmeyi arzulamaktadır.

Böylesi bir siyasal iklimde adalet düşüncesi sadece yargı kararlarının ucu hükümete dokunduğunda hatırlanmaktadır. Çok istisnai de olsa bu durumlarda da bir solukta mahkemelerin bağımsız olmadığı, yargının “yeniden yapılandırılması” gerektiği yine hükümet tarafından dile getirilmektedir. Halbuki AKP, yıllardır öteki ilan ettiklerine ya da muhaliflerine karşı yargıyı adeta sopa olarak kullanmaktan geri durmamış, hatta TV ekranlarından ya da sosyal medyadan hakimlere gönderilen mesajlarla yargı kararlarına yön vermişlerdir. Bu talimatlara uymayan hakim ve savcılar ise bir gecede görevlerinden alınmıştır.

Bizler biliyoruz ki adalet sadece mahkemelerin soğuk salonlarında değil yaşamın her alanında hükmünü yitirmiştir. Ancak bu durum bizleri umutsuzluğa değil, aksine daha kararlı ve güçlü bir mücadele örgütlemeye sevk etmelidir. Bu nedenle toplumun yarısını nefessiz bırakan bu siyasi iklimi değiştirebilecek, bu baskılar karşısında çıkış kapısı aralayabilecek her demokratik eylemin hayati önemde olduğunu belirtmek isteriz." dedi

“ADALET YÜRÜYÜŞÜ” ÖNEMLİ BİR ADIM

 

Açıklamanın son bölümünde; "Eğitim Sen olarak CHP’nin başlatmış olduğu “adalet yürüyüşünün” önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Bu yürüyüşün herkes için adalet talebi etrafında vücut bulması ve bu olumsuz gidişata güçlü bir dur ihtarının verilebilmesi için yürüyüşü desteklediğimizin bilinmesini istiyoruz! Herkes için adalet talep ediyoruz!" denildi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü