19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 19 Haziran 2017 15:53

"DİDİM MOSKOVA'DA TANITILDI"

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

"DİDİM MOSKOVA'DA TANITILDI"

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Otelciler Federasyonu, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, Türkiye Otelciler Birliği, Turist Rehberleri Birliği ve Rus-Türk İşadamları Birliği tarafından desteklenen 16-18 haziran 2017  tarihlerinde gerçekleşen  Rusya Fuarında Aydın Büyükşehir Belediyesi,  ilçe belediyeleri ile koordineli çalıştı.

Rusya’nın başkenti Moskova Krasnaya Presnya Parkı’nda gerçekleşen Turizm Fuarında Aydın’ı temsilen Büyükşehir Belediyesi yerel ürünlerini ve turizm olanaklarının tanıtımını başarıyla yaptı. Didim adına hazırlanan bazı dokümanlar ve çantalar, Didim Ticaret Odası Strateji Geliştirme Sorumlusu Hikmet Atilla ve Meclis üyesi Hasan Yavuz tarafından  festival alanına götürüldü.

Sağlıktan eğitime, sosyal belediyecilikten turizme, yerel ürünlerden tarihi projelere kadar birçok alanda dev yatırımlar ve hizmet üreten Büyükşehir Belediyesi, Moskova’da Aydın’ı başarıyla temsil ediyor.

Her yerde olduğu gibi Rusya’da da en yoğun ilgiyi Aydın Büyükşehir Belediyesi standı gördü. Ruslar, yerli ve yabancı turistler Büyükşehir standına yoğun ilgi gösterirken Aydın ürünlerinin tadına da baktılar. Ziyaretçilere ayrıca Aydın’la ilgili tanıtım broşürleri ve çeşitli materyaller sunuldu.

.145 milyonluk nüfusu olan Rusya’nın şimdiye kadar Türkiye’de tatil yapanların oranının %10 olduğu tahmin ediliyor. Aydın’ın tanıtılması, Didim ve Kuşadası Turizmini canlandırmak içinde büyük önem taşıyan fuarda Büyükşehir Belediyesi önemli rol üstlendi ve Rusya Türkiye Fuarında, Aydın’ın bölgesel değerleri ve turizm zenginlikleri de sergilendi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü