23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 19 Haziran 2017 15:54

EFELER HALK PAZARI ONAY ALDI, SIRADA ÇAMLIK PAZARI VAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EFELER HALK PAZARI ONAY ALDI, SIRADA ÇAMLIK PAZARI VAR

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, seçim sürecinde söz verdiği pazar yerlerini gerçekleştiriyor.

Daha önce başlanan ancak hazırlıklarındaki eksikler nedeniyle geri çekilen Efeler Mahallesi Pazaryeri meclisten onay aldı ve çalışmalarına başlandı.

Efeler Mahallesindeki Toplum Sağlığı merkezinin karşısındaki 3 yolu 1 günlüğüne pazar yeri olarak kullanılacak.

Geçtiğimiz aylarda Didim Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü, Tarım İlçe Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Ziraat Odası, Esnaf Sanatkarlar Odasının de içinde bulunduğu komisyon tarafından karara bağlanan ve meclis gündemine hukuk komisyonu kararıyla gelen ve mecliste oy çokluğu ile kabul edilen pazar yeri artık yapılıyor.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay pazar yerleri ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada Efeler Mahallesindeki pazar yeri kurma çalışmalarının başlayacağını 20 bin nüfuslu bir mahalle olan Efeler Mahallesi sakinlerinin  araçsız ve yakın bir bölgeden alışverişlerini yapmalarına imkan sağlanacağını belirtti.

Başkan Atabay  pazar yerleri konusunun seçim  bildirgelerindeki taahhütlerinden biri olduğunu dolayısıyla geçici değil kalıcı ve ilerde sorun yaşanmayacak bir şekilde oluşturmak istediklerini  ve bu nedenle oluşturulan bir komisyon marifeti ile bu işlemi yürüttüklerini belirtti.

"Pazar yerine yakın olan Adnan Menderes bulvarı üzerindeki park yerine oturma alanları ve tuvaletlerde inşa ederek pazara gelen Efeler Mahallesi sakinleri ve Didimlilerin alışveriş sırasında ve sonrasında dinlenebilecekleri yerlerde oluşturulacağını" söyleyen Atabay ikinci pazar yeri müjdesini de önümüzdeki günlerde verebileceklerini belirtti.

Çamlık Mahallesinde  Esentepe Camii önünde Cuma günleri kurulan üretici pazarı şeklindeki tezgahları yerine  düzenli ve kalıcı bir pazar yeri yapmayı planladıklarını belirten Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay; "Burada ekili bir alan vardı, ekinler biçildi,  koruma kuruluna müracaat ettik, önümüzdeki günlerde yine Pazar yeri komisyonumuza çağrı yapıp toplanacağız ve bu alanda da kalıcı ve sıhhi, modern bir pazar yeri oluşturacağız, bu iki pazaryeri ile Didim'de haftada 4 gün pazar kurulmuş olacak ve Didimliler ve tatilciler hem taze hem de yakınlarından alışveriş etme imkanı bulacaklar. İkinci pazar yerini de oluşturduktan sonra Didim'de uzun süre pazar yeri ihtiyacı kalmamış olacak, Akbük'te ve Mavişehir'de sabit pazar yerimiz var, Belediye Seramızın önünde kurulan Akköy üretici pazarımız her gün açık  Cumartesi ve Çarşamba günleri halen devam eden  pazarımız var , bu pazarlardan birisini Pazartesi, diğerini Perşembe Pazarı olsun diye düşünüyoruz. Ancak; halkın istekleri ve önerilerini de bekliyoruz" dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü