17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 19 Haziran 2017 15:55

AYTAÇ KURT TURNUVASI FİNALLERİ OYNANACAK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AYTAÇ KURT TURNUVASI FİNALLERİ OYNANACAK

,Geçtiğimiz ay geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Beşiktaşlı Aytaç Kurt adına düzenlenen Futbol Turnuvası geçtiğimiz hafta sonu oynanan gurup maçları ile yarı finale kalan takımlar belirlendi

Altay Spor Okulları ve Arena Halı sahan ile  birlikte organize edilen turnuvada sevilen tribün lideri Aytaç Kurt’un anısına düzenlenen ve , PTT, Olgahan, Kumuşoglu İnşaat, Küçük Sanayii, Best Of Didim, Nankatsu, Didiyma City, Turkish Connections takımlarının katıldığı turnuvanın gurup maçları sona erdi.

16 Mayıs 2017 Salı gün başlayan turnuva 1000 TL ödüllü turnuva Lig usulü gerçekleşti, Ramazan dolayısıyla haftada 2 gün oynanan maçlar Didim Anadolu Lisesi Bahçesindeki Arena Halı Saha’da yapıldı.

Turnuva başlangıcında Çarşı Gurubu liderlerinden Kamil Aydoğdu; “Aytaç’ın ölümünün ardından gurubumuz sevilen ismi kardeşimiz Aytaç’ın adını yaşatmak, onun  Beşiktaş sevgisini unutmamak için bu turnuvayı düzenledik, biz sponsor olan firmaların yanı sıra turnuvaya takım halinde katılan dostlarımıza da Aytaç adına teşekkür ediyorum.

Centilmenliğin ve spor severliğin yaşatılması ve Ramazan ayının huzuru ile düzenlediğimiz bu turnuvayı Aytaç’a ithaf ettik. Kartalımızın takımımızın şampiyonluğunu Aytaç'sız kutlayamadık yamadık. Ancak 3. Yıldız bizim için onurdur ve göğsümüzde taşıyacağız” dedi.

Yarı final provası yaşanan aksamda Kumuşoğlu inşaat takımı  Olgahan ile berabere kalarak na mağlup olarak grup maçlarını lider bitirdi. Şampiyonlukta iddialı 2 takimin maçında Turkishconnextions rakibi Çınar Çiçekliği 3-0 ile geçerek na-maglup unvanını korudu ve averajla 2. Sırada yer aldı. Turnuvanın prestij  maçında Küçük sanayi PTT engelini 8-5 ile geçerek son maçını galibiyet ile kapattı.

Her golün Aytaç Kurt adının yaşaması için atıldığı Grup maçları aşamasında 290 gol atıldı 4 kırmızı kart 9 adet sari kart gösterildi.Turnuva boyunca takımlarda centilmenlik ve dostluk ön plandaydı. Ömür Arena Halı Sahada yapılan maçlar sonunda Yari final eşleşmeleri şöyle; "Kumuşoğlu ve Olgahan ile Turkıshconnextıons ve Çınar Çiçekçilik" karşı karşıya gelecekler.

Yarı finaller 28-29 Haziran 2017 tarihinde oynanacak ve  maçlar tek maç eliminasyon seklinde olacak olup beraberlik halinde seri penaltı atışları olacak. Final maçları ise 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılacak.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü