19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 20 Haziran 2017 15:20

" ADALETİ DÜŞÜNMEK İÇİN DURALIM" EYLEMLERİ SÜRECEK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

" ADALETİ DÜŞÜNMEK İÇİN DURALIM" EYLEMLERİ SÜRECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu'nun yaptığı haber yüzünden 25 yıl ceza alıp tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı yürüyüşe Didim'den destek veriliyor.

Didim Demokrasi Platformunun da destek verdiği ve bugün 7 gününde olan yürüyüşe yerelden katılma planları yapılırken, Didim Cumhuriyet Meydanı'nda " Adaleti Düşünmek İçin Duralım" eylemi yapılıyor.

Yürüyüşün devam ettiği sürece devam edecek olan ve her gün 19.30'da yapılacak bu eylem dün gerçekleşti. Katılımcıların sloganlar atıkları durma eyleminde emekli öğretmen Haydar Pınarbaşı eylemin sebebini anlatı ve Adaletin kaybedildiğini yapılacak en sade eylemin yürümek ve durma olduğunu belirti ve Adaleti Nuriye ve Semih için de istiyoruz, adalet yollarda aranmaz diyenler, adaletin var olduğunu  KHK'larla ekmeğinden edilen kamu görevlilerinin müracaat edeceği bir adli makam göstersinler bakalım" dedi.

 

Adalet için Duralım eylemi ile ilgili olarak CHP ilçe başkanı Gökmen Karataş, eylemin yürüyüş kortejinin  Bayrampaşa Cezaevine varmasına kadar süreceğini Didim'den bu eyleme Cumhuriyet Meydanında durarak  destek verdiklerini ve önümüzdeki günlerde genel merkezle koordineli olarak yürüyüşe bizzat katılıp destek verecekleri belirtti Karataş;  "günü kesin olmamakla birlikte Didimli Adalet severlerin bu yürüyüşe katılmak için heyecanlandığını biliyoruz ve çalışmalarımız sürdürüyoruz, gidilecek olan tarihi önümüzdeki günlerde duyuracağız, tüm Didimlileri hergün 19.30'da yapılacak ve 20 gün daha sürecek olan eylemimize bekliyorum" dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü