20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 20 Haziran 2017 15:21

TURİZMDE HALA UMUT VAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TURİZMDE HALA UMUT VAR

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, en son Didim'i de içine alan Aydın Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gidilen Moskova fuarını değerlendirirken, Fuarlar her zaman önemli işlevler görür, fuara katılınca ertesi gün insanlar kuyruğa girip bilet almazlar, ancak güvenli ve kaliteli bir yer olduğunuz imajını oturtursanız bu yıl yada daha sonra Didim'i mutlaka düşünecektir.  Dolayısıyla fuarları büyük küçük diye ayırmadan karılabildiğimiz tün organizasyonlarda Didim'i anlamalıyız, dedi ve Fuara emek verenlere teşekkür etti.

Didim Turizminin bu sene sınav vereceğini belirten başkan atabay önümüzdeki günlerde turizmcilerle bir toplantı planladığını söyledi.

Didim Turizmini yükselmekte olan bir uçağa benzeten Başkan Atabay bu yükseliş devam ettirmek bizim elimizde, dedi.

Bayramla birlikte Didim turizminde bir canlanma beklediği belirten Atabay, gazetemize yaptığı değerlendirmede Bahara aylarıyla birlikte üst üste yapılan festival ve etkinliklerin doğası gereği Nisan ve Mayıs ayına sıkıştığını  bunun geri dönüşün başlayacağını söyledi ve yerel yönetimlerin, resmi kurumların ve esnafın bu sene bir sınav vereceğini belirtti.

"Tercih yapacak bir çok insanın bu sene Didim'i deneyeceklerini biliyorum bunun sürekliliğini saglamak elimizde, dolayısıyla herkese iş düşüyor.Yerli turizm konusunda ümit varım, biliyorum, Vegan Fest, Triatlaon Yarışları, Kutsal Yol yürüyüşü ve en son Tales buluşması Didim'in adına güzel ve ilgi çekici etkinliklerdi ve eminin tatil tercihini yapacak pek çok insanın aklında Didim merak edilen görülmesi gereken bir yer olarak kaldı. Bakalım göreceğiz, şunu bilmek gerek insanlar bulundukları yerde yaşamak zorundalar ancak tatil veya eğleneceği yerde hayati risklerini değerlendirir.Bunu böyle bilmek lazım ve ona göre nazik ve cana yakın bir görüntü vermeliyiz." dedi.

Yabancı turist konusundaki görüşlerini de değerlendiren Atabay; " geçtiğimiz yıllarla birlikte dış turizmde bir düşüş yaşanıyor, orta doğudaki dış politika ve iç politikada ki sıkıntılar, insanların tercihlerini etkiliyor, Türkiye bir turizm cennet ama tek turizm cenneti değil, Londra'da da, Manchester'da , Berlin'de de terör var ve her gün taktik değiştiriyor, insanlar yaşadıkları yerde kaderci olabiliyor, ancak  tatil tercihinde durum değerlendirmesi yapıyor, onun için iç ve dış politikadaki durum iyi değerlendirmek ve  turizmi dikkate alan bir politika üretilmelidir.

Artık dijital döneme geçtik, insanlar otel ve konaklama tercihlerini internet üzerinden yapabiliyorlar, en iyi otel en güzel plaj olmanın yanı sıra  samimiyet ve nazik davranışta bekliyorlar. buna dikkat etmek lazım.

 

Didim yerel yönetimi olarak bizler Bayram süresince tedbirlerimizi hazırladık, temizlik ve düzen konusunda ekiplerimiz tamam zabıtamız her zamanki gibi mesaisine devam edecek bayram için farklı bir mesai düzeni olmayacak, çevre temizliği ve çöp toplama işinde bir aksama olmayacak sahillerin temizlenmesi, akşamları plajların yeniden düzenlenmesi işleri aynen devam edecek, Didim Bayrama hazır diyebiliriz, ama şunu bir kez daha tekrar edeyim bu sene Didim için sınav senesi, topyekün dikkatli ve özenli olmalıyız" dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü