24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 21 Haziran 2017 15:35

Adalet Arayanlar Durmaya Devam Ediyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Adalet Arayanlar Durmaya Devam Ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu'nun yaptığı haber yüzünden 25 yıl ceza alıp tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan başlattığı yürüyüşe Didim'den destek veriliyor.

2013 yılında İstanbul Gezi Parkındaki müdahale ile başlayan ve Türki siyasi tarihine Gezi Direnişi diye geçen zamanlardan hatırladığımız sessiz ve sivil bir eylem biçimi olan "Duran Adam" eylemlerinin bir benzeri,  Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından  CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu'nun  başlattığı eyleme destek vermek isteyenler tarafında yeniden Türkiye'nin her tarafında yapılıyor.

Didim CHP ilçe başkanlığının çağrısıyla hergün Didim Cumhuriyet Meydanında Didim Demokrasi Platformunun da destek verdiği ve bugün 8 gününde de " Adaleti Düşünmek İçin Duralım" eylemi yapıldı

Yürüyüşün devam ettiği sürece devam edecek olan ve her gün 18.00'da yapılacak bu eylem dün gerçekleşti. katılanların 2 dakika durunca hiç bir eylemde bulunmadan durarak gerçekleştirdiği eylem de CHP İlçe başkanı Gökmen Karataş bir açıklama yaptı.

Karataş açıklamasında; Sevgili dostlar, Bazı arkadaşlarımız bizleri arayarak veya yüzyüze adalet yürüyüşü için Didim'de neler yapacağımızı soruyorlar haklı olarak. İl başkanlığımızda düzenlenecek toplantıda süreç ve eylemlerle ilgili kararlar alınacak ve örgüt disiplini içerisinde uygulamaya geçecektir . Adalet yürüyüşüne Didim olarak desteğimiz gerekli ve doğru zamanda bizzat katılımla da ortaya konacaktır. Ancak Didim'de ve ülkenin pek çok yerinde yapılan Adalet Yürüyüşüne destek eylemleri Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun Bayrampaşa cezaevine gitmesine kadar sürecek. hergün  saat 1800'de buradayız tüm adalet severleri bekliyoruz" dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü