17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 23 Haziran 2017 15:03

ADALET EYLEMLERİNE ARA VERİLİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ADALET EYLEMLERİNE ARA VERİLİYOR

İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardında CHP Genel Başkanı :Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı yürüyüşe destek vermek için Didim Cumhuriyet Meydanında  beyaz giyerek yapılan eylemle re bayram boyunca ara veriliyor.

Önceki gün CHP ilçe başkanı Gökmen Karataş'ın 'beyaz' giyilmesi çağrısıyla davet ettiği eylemde yaptığı açıklama ile bayramın dostluk ve adalet içinde geçmesi dileği ve konukları olacak bazı Didimlilerin eylemlere katılamayacakları düşüncesiyle ara verme kararı verdiklerini açıkladı ve bayramın son günü yeniden alanlarda olacaklarını söyledi.

Karataş, Adaletin herkese eşit şekilde yansıtılması gerektiğini ve  son yıllarda bu konuda sıkıntı yaşandığını,  Didim'de yapılan eylemin yürüyen genel Başkan Kılıçdaroğlu'na destek vermek için devam edeceğini belirti ve Adaletsizlikle ilgili olarak Kamu Görevlileri Nuriye Gülmez ve Semih Özakcan'ın adaletli olmayan bir şekilde ve hayatları pahasına cezaevinde tutulduklarını söyledi.

Adaletin herkese lazım olduğu için bu eylemlere destek verilmesini de isteyen Gökmen Karataş kimsenin bana ne deme hakkının olmadığını herkesin  her an hukuksuz bir durumla karşı karşıya gelebileceğini söyledi.

Adalet için durma eylemlerine destek veren Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclis adına konuşan emekli öğretmen Haydar Pınarbaşı'da yaşanan hukuksuzluğun yaşam alanlarına müdahale etmeye kadar vardığına hükümetin bu hukuk tanımaz tavrından cesaret alanların mini etek ya da  şort giydi diye saldırıların  ramazan bahanesiyle tacizlerin çoğalmaya başladığına dikkat çekti ve durma eylemlerinin günü ve hayatın değerlendirildiği forumlar halinde yapılmasını önerdi.

Pınarbaşı, Bayramı bu hukuksuzluklar içinde kutlanamayacağını, KHK lar ile işinden edilenlerin mutlu olmadığı ve ölümüne direnenlerin olduğu bir ülkede bayramın buruk geçeceğini, bayram tadında bayramların yaşanacağı günler için dayanışmak gerektiğini belirtti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü