18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 29 Haziran 2017 16:04

Başkan Atabay Vosvos Kullandı ..."MAKAM ARACIM OLSUN İSTERİM"

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Başkan Atabay Vosvos Kullandı

"MAKAM ARACIM OLSUN İSTERİM"

Aydın Büyükşehir Belediyesi Didim Belediyesi, AyWosBus Clup,  Volks Der'in düzenlediği 1. Ulusal Didim Vosvos Kampı devam ediyor.

Yarın bitecek olan  kampta bazı etkinliklerin yanısıra doğayla olmanın da tadını çıkaran Vosvoscular dünde şehir tur attılar.

171 wosvogen araç  orman kampından başlayan ve  Altınkum YalıCaddesinde bitin sürüş için Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay da direksiyona geçti.

Orman kampında kampçıları da ziyaret eden başkan Atabay araçlarla ilgliilende ve direksiyonuna geçtiği  aracın konforunu görünce," böyle bir makam aracım  olsun isterdim" dedi.

Yol boyunca Didimliler tarafından alkışlanan ve sevgi gösterilen araçlar yalı caddesi üzerinde sergilendiler. Burada Türk Bayrağı ve Atatürk posteri taşıyan kampcılara bir konuşma yapan Belediye Başknaı Deniz Atabay, "Vosvogenler bir dönemin arabalarıdır, ancak son yıllarda prestij aracı olarak kullanılıyor. Nostaljik bir çok anlamının yanısıra bu arabaları kullananların ve sevenlerin anlayabileceği bir duygusal özelliğinin de olduğunu biliyorum, Didim'de bu buluşmanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve burada gördükleri ve beğendikleri Didim'i gittiklerinde anlatsınlar" dedi.

Atabay,Türk bayrağı ve Atatürk resmi açan Vosvosculara "yapılan işlere bu tür görüntüler daha fazla anlam katıyor, Atamız ve bayrağımız bizim olmazsa olmazımızdır, sizlier sneye de bekleriz." diyerek teşekkür etti.

Ankara Vosvoscular Derneği Başkanı Yücel Berber Didim'e ilk kez geldiklerini  ve çok beğendiğini belirtti ve Kamp alanındaki doğal güzellik ve Didim'in denizini ve doğasın çok sevdiklerini belirterek kendilerine sponsor olan firmalara ve Didim Belediyesine teşekkür etti.

Aydın Vosvoscuları Derneği adına konuşan İhsan Metinkale Didim'in tatilin ve denizin  en güzel yaşanacağı bir yöre olduğunu belirterek  buluşmaya 171 aracın kayıt yaptırdığını bazı Vosvoscularında kayıt olmasa bile kapma katıldıkları belirtti ve 350 kişilik bir kalabalı ağırlayan Didimlilere teşekkür ediyoruz" dedi. 8 gün süren ve  yarın sona erecek bu buluşmaya Hatay'dan, Ödemiş'ten, Antalya'dan, Ankara'dan ,İstanbul'dan gelenlerle birlikte Aydın ilçeleri ve yakın illerden de katılım olduğunu belirten Metinkale ilki yapılan bu buluşmaların önüzdeki yıllarda daha artan bir katılımla yapılabileceğini belirtti ve Bakan Atabay'a ve Didimlilere teşekkür etti.

 

Son gün kampçılar kaldıkları yerleri temizleyecekler ve kampı sona erdirecekler, bir sonraki buluşma için randevulaşan kampçılar seneye kamp tarihini de belirleyecekler ve vedalaşacaklar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü